Havalar soğuyunca vatandaşlar aktarlara yöneldi

Havalar soğuyunca vatandaşlar aktarlara yöneldi

Grip ve antipatik algınlığından tevakki etmek isteyenler, şifa depolarına akış etmeye başladı

DENİZLİ – Akıbet günlerde kendini iyiden iyiye hissettirmeye başlayan sevimsiz havalarla alay malay grip ve soğuk algınlığından sakınmak isteyenler aktarlara yöneldi.

Mevsimin kışa eğim etmeye başladığı akıbet günlerde soğuk havayı iliklerine büyüklüğünde hissetmeye başlayan vatandaşlar, nebati hal arayışına girdi. Daraç genelinde azalan sıcak çekicilik Denizli’de dahi etkisini düşürdü. Denizli’dahi muafiyet sistemini güçlendirmek isteyenler, antipatik algınlığından korunmak için bitkisel ürünler satan aktarların yolunu tuttu. Sonbaharda antipatik algınlığı ve gripten sığınmak amacıyla şita çayı, dağ çayı, zencefil ve ıhlamur üzere bir nice cins ürüne dilek artmaya başladı.

“Kendisini yüklenmek isteyenler aktarlara gelerek katma berkitme almaya başladı”

Son günlerde havaların soğumasıyla vatandaşların bitkisel ürünlere daha çok iştiyak etmeye başladığını belirten aktar İbrahim Balbay, “2-3 gündür havalar de ayrımsız serinleme var. Tabi vatandaşlar, kendisini destek olmak amacıyla aktarlara gelerek munzam berkitme almaya başladı. Bunun beraberinde zencefil, hint safranı, tarçın, kurs otu, ıhlamur, dağ çayı ve kekik kadar bitkisel ürünleri imdi yeğleme ediyorlar. Müşterilerimiz isteğine bakarak lazım tavsiye ve önerilerde bulunuyoruz” dedi.

“Vatandaş hasta olmadan önlemini alsınlar”

Sevimsiz havaya alın muafiyet sistemini pekiştirmek amacıyla aktara gelen Suzan Arıkan, “Havalar soğudu çıktı ve şita ise biraz yaklaştı. Tığ de havaların soğumasıyla zat önlememizi kabul etmek amacıyla nebati nişane satan aktara geldik. Nebatat zinde ve çok yararlı olduğu amacıyla memnunuz. Yurttaş tutkun olmadan önlemini alsınlar. bundan sonra bitkisel çaylara yönelmelerini öneriyorum” diye niteleyerek konuştu.

Share: