HIS NAKLİ OLAN ASEL HASTANEDEN TABURCU OLDU

KONYA’birlikte yüksekten düştüğü üzere hayatını kaybeden 2 yaşındaki Asel İnan’ın kalbi ile hayata tutunan 26 aylık Asel Lina Adıyaman, tedavi gördüğü hastaneden taburcu oldu. Babasının kucağında ilk defa dışarı sâdır Asel parkta salıncağa bindi.

İzmir’in Karabağlar ilçesinde tüvana ev kadını Merve Adıyaman (29) ile Mürsel Adıyaman çiftinin kızları Asel Lina’ya 4 aylıkken geçirdiği zatürrenin arkası sıra miyokardit (miyokart iltihabı) zımnında önsezi yetmezliği teşhisi konuldu. Asel Lina Adıyaman, Konya’dahi yüksekten tedenni sonucu kanı ölümü gerçekleşen adaşı Asel İnan’dan nakledilen kalple hayata tutundu. Faaliyetler olduğu Veli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nden taburcu olan Asel, kampüsün içindeki parkta salıncağa destek. Asel Lina’nın babası Mürsel Adıyaman, kızını kucağına almanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, “Şaşırtıcı meleğimiz karşınızda. Ameliyatı artağan zaman cuma günü olmuştu takdiri ilahi gine cuma namazı günü taburcu oldu. Doktorlarımızın hakkı ödenmez. Onların emeği yardımıyla kızımız iyileşti” dedi.

‘ADAŞI ASEL’İN AİLESİNE ZİYARETE GİDECEĞİZ’

Asel’in 15 Temmuz’bile operasyon olduğunu ve 1 Ağustos’a büyüklüğünde alçak bakımda süren tedavinin arkası sıra serviste tutulduğunu kaydeden Adıyaman, artık birlikte kontrollere bitmeme edeceklerini söyleyerek,”Önsezi nakli olduğu üzere ahenktar kullanmamız müstelzim ilaçlar var. Özel bakım gerekiyor. Biraz yıl denetleme altında olacak. Uzun aynı süreç. Seçme özdek onun sağlığı için. O bol olsun da gerisi teferruat. Adaşı Asel’in babasıyla da görüştük. Kızımız onların bile manevi kızı. Evvel toparlanacak sonra onların ziyaretine gideceğiz” ifadelerini kullandı.

‘ASEL’İN MÜCADELESİ YEKPARE ÇOCUKLARA DÜŞ OLACAK’

Asel Lina’nın iki yıldır kalp yetmezliği zımnında kısıtlanmış kendisine beslendiğinin altını çizen ata Adıyaman şöyle bitmeme etti: “Kızımın kalp yetmezliği iki yıldır var. Benim kızım akarsu içemiyordu, aşındırmak yiyemiyordu. Deminden kızıma eskimemiş tıpkısı kalp ve bakir ayrımsız sahn verildi. Eskimemiş hayatında eli nimetli bol akarsu içip yemeğini yiyor, hiçbir kısıtlamamız namevcut. Maşallah az buçuk kilo da aldı. Çok mutluyuz. Bu mutluluk kelimelerle kudret edilemez. Benzeri ağababa olarak elimden geleni yapacağım onun için. O Allah’ın bize benzeri emaneti. Eve gidince hep bölüm evden çıkmayı düşünmüyorum. Evde verimli mübarek oyun oynayacağız. Yer iri hayalim onu parka götürmekti. O üstelik sıkıldı dışarı çıkıp parkta oyalamak istiyor. Birlik Türkiye onu tanıdı. Çocuk hastanesinin kardiyoloji servisinde tedavi gören bambaşka dallar de var. Asel’in bu mücadelesi onlara rüya olsun istiyoruz.”Share: