Ilbay Belletici, öğretmeninin Öğretmenler Günü’nü kutladı

Vali Belletici, öğretmeninin Öğretmenler Haset’nü kutladı

NİĞDE 24 Kasım Öğretmenler Haset nedeniyle Niğde Domuzuna Sanatlar Lisesi öğrencileri vasıtasıyla hazırlanan ‘Portrelerle Şehit Öğretmenlerimiz’ temalı resim sergisi açılışı gerçekleştirildi.

Programda Vali Mustafa Çalıştırıcı öğrenciliğinde Rize Keyif Lisesi Müdürü olan ve şimdi Niğde 75. Yıl Mehmet Göker Mesleksel ve Beceri Anadolu Lisesinde fariza fail öğretmeni Kemal Dikici ve eşi Şengül Dikişçi’ye çiçek ve armağan takdim etti. Vali Mustafa Koç, İl Firez Merkezi’ndeki programda yaptığı konuşmada, öğrencileri aklın ve bilimin rehberliğinde yetiştiren öğretmelerin, geleceğin mahiyet mimarları olduğunu ifade etti. Ilbay Belletici; “Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün de; ‘Dünyanın seçkin tarafında öğretmenler, kayırıcı topluluğunun arz fedakar ve muhterem unsurlarıdır’ sözleriyle önemini belirttiği siz değerli öğretmenlerimizin, ‘Öğretmenler Günü’nü seçkin sene bire bir heves ve heyecanla kutluyoruz. Çocuklarımızı sevgiyle, şefkatle, ilimle, irfanla, ahlakla, faziletle donatınız. Onları itina ile yetiştiriniz ve en önemlisi ongun tıpkısı insan olmalarını sağlayınız. Her çocuğumuzun özel olduğuna inanarak ilişki ve kabiliyetleri doğrultusunda onları geleceğe hazırlayınız” dedi. Ilbay Çalıştırıcı, konuşmasının peşi sıra öğrenciliğinde Rize Sağlık Lisesi Müdürü olan ve halen Niğde 75. Yıl Mehmet Göker Mesleksel ve Ustalık Anadolu Lisesinde fariza özne öğretmeni Eksiksizlik Dikici ve eşi Şengül Dikişçi’ye çiçek ve hediye ikram etti. Niğde İl Milli Yetişek Müdürü Halil İbrahim Yaşar ise programda yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Başağın yetişmesine engel, dokuncalı otlar değil; çiftçinin ihmalidir. Bu sebeple üstelik milletin milli, sağtöresel ve kültürel yönden kıpırdak, medeniyet itibarıyla dünyaya benzer olmasında ve öğrencilerin bu idealde yetiştirmesinde öğretmenlerin katkısına kadir biçilemez.”

Programda, Güzel Sanatlar Lisesi sarıklı ve öğrencileri çalgı dinletisi ile oratoryo ve umum oyunları gösterisi sundu, aday öğretmenler ahit etti ve mütekait olan öğretmenlere Hizmet Haysiyet Belgesi verildi.

Share: