İlkadım El Oyunları Ekibi bökelik uğrunda

Samsun İlkadım Belediyesi Ahali Oyunları ekibi, Bayburt’ta yapılacak olan Türkiye Umum Oyunları Federasyonu Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’nda sükse çekmek amacıyla yola çıktı.

Türkiye Ahali Oyunları Federasyonu Yıldızlar Türkiye Şampiyonası, 15-17 Kasım’bile Bayburt’ta düzenlenecek. Şampiyona, “geleneksel düzenlemeli” ve “geleneksel düzenlemesiz” atılmak amacıyla iki kategoride yapılacak. Birlik hazırlıklarını tümler İlkadım Belediyesi Umum Oyunları Ekibi, Acem Tekkesi Ekin ve Arkadaşça Evi’nden İlkadım Şehremaneti Başkan Yardımcıları Kutsi Mırık ve Yaşar Kutbay ile aileleri vasıtasıyla eğreti edildi.

“Gençlerimizi şartsız seviyoruz”

“Geleceğimiz olan çocuklarımızı koşulsuz seviyoruz. Onların değme devir yanlarındayız” diyen İlkadım Şehremini Necattin Demirtaş, “Halkiyat; bizi tığ işleyen, duygularımızı, düşüncelerimizi, kültürümüzü, sosyal hayatımızı yansıtan makro tıpkısı kayırıcı. Pandemiye rağmen haddinden fazla çalışarak sükse gösteren sevgili gençlerimizi alkışlıyorum. Bu tuhaf aktiviteler, çocuklarımızın fiziki ve zihinsel gelişimi ve sosyalleşmeleri açısından mefret. Çocuklarımızın başarmaları ve son almaları de cesim. Onların yüzleri güldükçe bizler da bahtiyar oluyor ve hava duyuyoruz. Cümle çocuklarımıza, gençlerimize başarılar diliyorum. Sporun ve sporcunun seçkin antlaşma yanındayız” dedi. – SAMSUN

Share: