İzmir veri… ‘Yaparsın Şekerim’e İzmir’de şişman ilgi

‘Yaparsın Şekerim’e İzmir’dahi nazik rabıta

İZMİR – Oyuncu, yönetmen, eğitmen ve baziçe yazarı Haldun Dormen’in 94 yıllık yaşamını ele alan ‘Yaparsın Şekerim’ adlı belgeselin İzmir Karşıyaka’daki gösterimine vatandaşlar nazik rabıt gösterdi. Gösterime katılan Dormen, “Herkesin herhangi bir şeyi yapabileceğine inanıyorum. İnsan; azimle, isteyerek çalışırsa ve bir şeyi süfli istiyorsa ‘Yaparsın Şekerim’ olur” dedi.

Aktör, yönetmen, eğitmen ve oyun yazarı Haldun Dormen’in 94 almanak yaşamını ele kayran ‘Yaparsın Şekerim’ ünlü belgeselin İzmir Karşıyaka’dahi gösterimi geçekleştirildi. Haldun Dormen ve direktör Selçuk Pek’in üstelik katıldığı belgeselin gösterimine vatandaşlar de kilolu bent gösterdi. Dormen’in hayatından kesitlerin saha aldığı belgeselin gösterimini vatandaşlar dikkatle izlerken, adlı isimlerin Dormen ile hatıralarını anlattıkları bölümlerde ise fert anlar bile yaşandı.

“Herkesin temas şeyi yapabileceğine inanıyorum”

İzmir’e haddinden fazla misil geldiğini ancak bu şekilde mevrut olmanın kendisini ayrı mutlu ettiğini belirterek kısa ayrımsız acıkmaya fail Dormen, “Herkesin rastgele şeyi yapabileceğine inanıyorum. İnsan, azimle, atlaya zıplaya çalışırsa ve bire bir birlikte alelade istiyorsa ‘Yaparsın Şekerim’ tamam” dedi.

“Haldun Dormen sevgisi bitecek kabilinden değil ve bitmesin diyoruz”

‘Yaparsın Şekerim’ belgeselinin yönetmeni Selçuk Güçlü ise, “Haldun Dormen 94 yıldır üreten aynı adam olduğu için onun sadece dijital aynı platformda yayınlanması değil, onun halkla buluşması da haddinden fazla mehabetli. İstanbul’de dahi gösterimler düzenleniyor ve hepsi coşkuyla geçiyor. Haldun Dormen sevgisi bitecek gibi değil ve bitmesin diyoruz” ifadelerini kullandı.

Share: