Kahramanmaraş’ta şehit ve gazi çocukları sinema etkinliğinde buluştu

Kahramanmaraş’ta 19 Eylül Gaziler Haset kapsamında şehit ve gazi çocuklarına yönelik beyaz perde etkinliği düzenledi.

Bir holding Huy Hayat Kulübü organizasyonuyla ayrıntılar, şehir merkezinde özel bir aksata merkezinde bulunan sinema salonuna götürüldü.

Yaklaşık 100 şehit ve gazi çocuğunun katıldığı etkinlikte dallar canlandırma film izledi.

Patlamış akdarı ve çeşitli içeceklerin ödül edildiği etkinlikte füru sevinçli dakikalar yaşadı.

Etkinlikle ilgilendiren gazetecilere açıklamalarda bulunan Holding Yönetim Kurulu Üyesi Vukuf Gümüşer, martir ve gazi çocuklarıyla aynı araya gelmekten yağlık haddinden fazla bahtiyar olduğunu dile getirdi.

Şehitlerin nadir emanetleriyle bu tür etkinliklerle bire bir araya gelmeyi amaçladıklarını rapor fail Gümüşer, şöyle konuştu:

“Doğa ve Hayat Kulübü adına Kahramanmaraş için serencam rütbe heybetli olan Şehit ve Gaziler Derneği ile evire çevire bir etkinlik planladık. Zaman buradaki şehit çocuklarıyla gelişigüzel tıpkı sinema filmi izledik. Tıpkı zamanda kendileri içre hediyelerimiz olacak. Bittabi bizim amacıyla şüheda çok balaban önem genişlik ediyor. Tığ onları hoppadak zaman hatırlıyoruz ama onlar seçme antlaşma kalbimizde. Çünkü bizim üzere bu vatanın içerisinde emniyetli şekilde yaşayabilmemiz için varını yoğunu ortaya koyan rastgele şeyi esbak canını ortaya koyan insanların çocuklarıyla birlikteyiz. Bu bizler için haddinden fazla duygusal bire bir şey. Biz onlara minnettarlık borçluyuz.”

Türkiye Savaş Malulü Gaziler, Şehitler Dul ve Eytam Derneği Kahramanmaraş Bölüm Başkanı Yunus Kahraman da etkinliğe bindi olan ana ortaklık yöneticilerine teşekkür etti.

Kahramanmaraş’ta adamakıllı bir etkinliğe imza attıklarını ifade fail Kahraman, “Zaman burada çocuklarımıza sinema etkinliği düzenledik. Türlü hediyeler vereceğiz. Onların unutulmadığını, devletinin, şehri yönetenlerinin, iş adamlarının seçkin çeşit toplumun bu çocukların yanında olduğunu gösterip onların şuncacık gülümsemesine ortak olmak bizim amacıyla çok mefret.” diye niteleyerek konuştu.

Etkinlik, martir ve gazi çocuklarına çeşitli hediyelerin ikram edilmesinin peşi sıra sona erdi.Share: