Karaca yollarında ebat

Karaca yollarının yapım, hizmet ve tamir çalışmaları sürdürülen kesimlerinde bati gidilmesi, trafik bel ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Umumi Müdürlüğünün kere durumu bültenine göre, TEM Otoyolu’nun İzmit Garp-Kandıra kavşakları İstanbul- Ankara yönünde üstyapı ve asfaltlama çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle otoyolun bahis konusu kesimi trafiğe kapatılarak, sürücüler İzmit Günindi Kavşağı’ndan D-100 yoluna yönlendiriliyor. Çalışmalar hafta içi seçkin aktarılma 22.00-06.00 saatlerinde devam edecek.

Küçük Asya Otoyolu’nun Yeniçağa-Dörtdivan kavşakları 0-3 ve 8-10. kilometrelerinde üstyapı tamirat çalışmaları gerçekleştiriliyor. Bu sebeple otoyolun Ankara istikameti trafiğe kapatılarak, muvasala gayrı istikametten iki cepheli sağlanıyor. Icraat kapsamında Dörtdivan Kavşağı’ndan açacak geçişine izin verilmiyor.

Ankara- Konya yolunun Gölbaşı site geçişi 2-6. kilometrelerinde köprü tevsi ve üstyapı yenileme çalışmaları zımnında Konya-Ankara istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım diğer istikametten iki taraflı sürdürülüyor.

Mekece-Bozüyük yolunun 38-41. kilometrelerinde tombul hizmet ve tamirat çalışması dolayısıyla Mekece-Bozüyük istikameti trafiğe kapatılarak, muvasala değişik istikametten iki cepheli gerçekleştiriliyor.

Sivas-Zara yolunun 19-25. kilometrelerinde üstyapı restorasyon, Kayseri- Niğde yolunun 22-29. kilometrelerinde hizmet, tamirat ve asfalt, İnebolu-Yeryüzü- Kastamonu yolunun 17-25. kilometrelerinde asfalt yüzeysel istila çalışmaları cihetiyle sürücülerin trafik meni ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Karacasu-Tavas yolunun 19-24. kilometrelerinde üstyapı çalışmaları nedeniyle trafik akışı bölünmüş yolun bire bir bölümünden iki taraflı sağlanıyor.

Kovancılar-Elazığ- Bingöl il sınırı yolunun 0-1. kilometrelerindeki yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü devam ediyor.

Artvin- Erzurum yolunun 1-50. kilometrelerinde belen temizliği ve çelik ağ aplikasyon çalışması yapılıyor. Bu sebeple 08.00-18.00 saatlerinde misil gelişmemiş sürekli aralıklarla trafiğe kapatılarak, erişim biricik şeritten kontrollü sürdürülüyor.

Share: