Karlıbel: “Sanayici ve esnafımız seçimden seçime hatırlandı, bunu dönmek istiyoruz”

Ordu’de, Tecim ve Uran Odası (OTSO) seçimlerine sonuç günler kalırken, Komutan Adayı Engin Levent Karlıbel, şimdiye büyüklüğünde sanayici ve esnafın seçme zamanı hatırlandığını, başbuğ seçilmesi durumunda geçmişten öğüt alarak yönetim yapacaklarını söyledi.

OTSO Başkanlığı seçimleri, 22 Ekim 2022 tarihinde gerçekleşecek. Bulunan Komutan Para Delicesine, Engin Uzun Karlıbel, Levent Yıldırım ve Ertuğrul Koç’un namzet çalışmalarını sürdürüyor.

“Sanayicimiz ve esnafımız bütün boşlama edildi”

Çalışmaları çerçevesinde basın toplantısı düzenleyen hisse senedi insanı Engin Levent Karlıbel, 3 bine andıran fikir kullanacak seçmene ulaşmaya çalıştıklarını söyledi. Güre aynı kadro ile yola çıktıklarını rapor eden Karlıbel, “Prensiplerimiz, temeli ve hedefi Kargaşa olan cümleler ile kuruldu. Bu asır farkındalık çağı idi, işini yeni kuranın ve işini çok geliştirmiş olanın bile farkında olalım istedik. Zira bizim sanayicimiz ve esnafımız hep ihmal edildi ve seçimden seçime hatırlandı, biz bunu tahavvül etmek istiyoruz. Onlarla bütün tartı ve beklentilerini sarılmak istiyoruz. Seçimden seçime değil, her sıkıntılarında sübvanse etmek istiyoruz” dedi.

“Tüm itilaf ile ilgisiz ayrımsız ticaret ve sanayi odası ile muvaffakiyetli olamayacağıma inanıyorum”

“Hükümetlerin yıllardır uyguladığı yerli kalkınma hamlesine kent adına da katkımız olsun istiyoruz” diyen Karlıbel, “Evvel bu yöredeki esnafın, tacirin, tüccarın ve sanayicinin gelişmesi, bu gelişmeden alınacak payın halkımıza yansıması için elimizden geleni yapacağız. Kargaşa Ticaret ve Uran Odası’nı kategorik geçmişten ders alarak yöneteceğiz. Kuruluşu yüzyıllara varan, son rakamlar ile kentimizde 100 almanak firmalar var. Bu ve bir firmaların vukuf birikimlerinden gelişigüzel antlaşma faydalanacağız ve müracaat merkezi kuracağız. Sakat firma yetkililerimiz ile tıpkı araya gelirken, tendürüst ekipler üstelik istişare halinde olacağız. Kalabalık’yu barıştırmamız gerektiğine inanıyorum. Kalabalık’da inanılmaz ayrımsız kopukluk yaşanıyor. Kombinasyon sanayisi ile hisse senedi insanları ile sanayicisi ve fındıkçısı ile soğuk tıpkısı ticaret endüstri odası ile kudretli olamayacağımızı görüyoruz. Tecim ve uran odasının bünyesinde kamu dernekleri, aksiyon insanı ve sanayici dernekleri toplamayı düşünüyorum” şeklinde konuştu

Karlıbel antrparantez, kente özel üniversiteler ile fuarcılık merkezi kazandırmayı hedeflediklerini bile sözlerine ekledi. Fuarcılık sektörünün karlı ve şehrin tanınması adına cesim olduğuna değinen Karlıbel, bu iki projeyi hayata eylemek amacıyla çalışacaklarını belirtti. – KARGAŞA

Share: