Kars’ta Kadınlar Haset etkinliği

Kars Ilbay Vekili Muhammed Furkan Tuna, 8 Mart Acun Kadınlar Günü vesilesiyle benzeri seri ülfet gerçekleştirdi.

Kars Vali Vekili Muhammed Furkan Tuna, önceki olarak 6 Küçük Ay haset meydana gelen hareket sonrasında Kars’a gelerek Serhat Mektepli Yurdu’nda konuk edilen depremzede kadınları musahabe ederek, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Depremzede eş misafirlerle “8 Mart Dünya Kadınlar Haset Kutlu Olsun” bağlanmış pastayı kesen Tuna, kendilerine karanfil ve mütenevvi hediyeler takdim etti. Misafirlerle yegâne biricik ilgilenerek ahbapça eden Ilbay Vekili Tuna, deprem dolayısıyla 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün bu sene buruk aynı şekilde kutlandığını, Kars’a mevrut depremzedelerin misafirleri olduğunu, Kars Valiliği olarak değme makule sorunlarıyla ilgilenildiğini ve onları bildirme gani şekilde ağırlamaya çalıştıklarını belirtti.

8 Mart Dünya Kadınlar Haset dolayısıyla şehit ailelerini birlikte konuşma fail Vali Vekili Muhammed Furkan Tuna, önce olarak 2009 yılında Mardin/ Kızıltepe’dahi şehit olan Leşker Halil İbrahim Akgüre’nin eşi Songül Akgüre’yi, ardından üstelik 1993 yılında Kırklareli’nde martir olan P. Asker Şener Morkoç’un ailesi ile tıpkı araya geldi.

Vali Vekili Muhammed Furkan Tuna’nın ziyaretlerine Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Kapu, İl Inanma Müdürü Güç Sağdıç, İl Cingöz Komutanı Hıdır Ayçiçek, Ocak ve Sosyal Hizmetler Müdürü Doğan Nasip, Toyluk ve Spor İl Müdürü Nedim Arslan ve İl Matbuat ve Halkla İlişkiler Müdürü Seyit Müçteba Erdem eşlik etti. – KARS

Share: