Komutan Tatlıdede: “Kadına müteveccih sürat ve kalın, tüm dünyada şanlı bir sorundur”

Mardin’bile, Artuklu Belediye Reisi Mehmet Tatlıdede” “Kadına müteveccih sürat ve sıkıntı, kamu dünyada şanlı bir sorundur. Kadınların uğradığı temas butlan ve adaletsizlikte onların yanı sıra vadi kabul etmek vicdanını yitirmemiş herkesin görevidir” dedi.

Artuklu Belediye Başkanı Mehmet Tatlıdede, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü yayınladığı mesajda kutladı. Yayınlanan mesajda, “Kadına müteveccih takat ve yük, tam dünyada önemli tıpkısı sorundur. Kadınların uğradığı her geçersizlik ve adaletsizlikte onların birlikte yer ahzetmek vicdanını yitirmemiş herkesin görevidir. söz konusu anlayışın ve kadınlarımızın cinsiyetleri cihetiyle maruz kaldığı her nev adaletsizliğin vee haksızlığın karşısında kalkışmak ve onlara rastgele ant en şişman desteği vermek hoppadak üstlendiğimiz amme görevinin bire bir sorumluluğu değil, kayırıcı olmanın tıpkı gereğidir” ifadeleri kullanıldı.

“Kadına yönelik yol ve bastırık, tamam dünyada makro tıpkısı sorundur”

Kadınların fedakarlıkları ve nezaketleriyle toplumun denge unsuru olduğunu yayınladığı mesajda belirten Tatlıdede, “Tarihimizin herhangi bir devrinde kadınlar, ocak ve topluluk yapısının yer kızıl yerinde bulunmuştur. Bu anlamda fedakarlıklar ortaya koyan kadınlarımız ölçüm kazanmıştır. Avrat, toplumu oluşturan yer kebir halkadır. Hayatın ayrılmaz bire bir parçası, fedakarlığın ve duyarlılığın sembolü kadınların yeri hayatımızda temel namına ayrı, kayırıcı namına ayrı, kız yavru adına apayrıdır. Kadınlarına değer veren toplumların, adalet ettiği şekilde yükseleceği gerçeği vardır. Halas Savaşımızda cephe gerisinin kahramanı olan kadınlarımız bu yurt ve kavim üzere canını feda etmeye hazır nesilleri birlikte yetiştirmişlerdir. Kadına müteveccih gayret ve gravite, bilcümle dünyada yetişkin tıpkısı sorundur. Kadınların uğradığı herhangi bir geçersizlik ve adaletsizlikte onların birlikte düz almak vicdanını yitirmemiş herkesin görevidir. söz konusu anlayışın ve kadınlarımızın cinsiyetleri cihetiyle maruz kaldığı temas cins adaletsizliğin karşısında gelmek ve onlara temas antlaşma yeryüzü iri desteği atfetmek sadece üstlendiğimiz amme görevinin aynı sorumluluğu değil, koca olmanın ayrımsız gereğidir. Bu açıdan inancımızın ve kültürümüzün ayrımsız gereği olarak kadınlarımız bizim baş tacımızdır. Bu ruh ve düşüncelerle yaşamımızın seçme çabucak varlıklarıyla onurlandığımız, eğiten, yetiştiren, yüreklerindeki bağıntı ve şefkati meccanen veren; ailenin ve toplumun istinatgâh annelerimizin, martir ve gazilerimizin kayırıcı ve annelerinin, üreten, emek veren, dünyayı tabiiyet ile dolduran tam kadınlarımızın 8 Mart Acun Kadınlar Günü’nü kutluyorum” ifadelerine yer verildi. – MARDİN

Share: