Kayapınar Belediyesinden eskimemiş doğan bebekler üzere bergüzar

Kayapınar Belediyesi, Gazi Yaşargil Terbiye ve Araştırma Hastanesi’nde yıpranmamış doğan bebeklerin ailelerine “Hastane çıkışı seti” dürü etti.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, Hars ve Içtimai İşler Müdürü Pelda Can Bingöl Büyüktimur ve beraberindekiler, “Bakir doğanın evvel hediyesi Kayapınar Belediyesinden” sloganıyla Gazi Yaşargil Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesine vabeste Karı Veladet ve Çocuk Hastanesinde bakir doğan bebekler ve annelerini mülakat etti.

Kayapınar Kaymakamı ve Şehremaneti Başbuğ Vekili Arif Karaman’ın selamlarını ailelere ileten Büyüktimur, yeni bebek heyecanı diri ailelerin mutluluğunu paylaştı, annelere şal, yıpranmamış doğan bebeklere üstelik mütenevvi ürünlerden oluşan takım ihsan etti.

Açıklamada görüşlerine meydan sunulan Kayapınar Kaymakamı ve Uray Başbuğ Vekili Karaman, belediyelerin insanın doğumundan ölümüne kadar insana bakım veren, envestisman fail kurumlar olduğunu belirtti.

Daha ilk başlattıkları “Hayırlı geldin Kayapınar bebeği” ünlü projenin ardından bu kere birlikte Firez ve Içtimai İşler Müdürlüğünce

“Yıpranmamış doğanın geçmiş hediyesi Kayapınar Belediyesi’nden” adlı projeyi uyguladıklarını dile getiren Karaman, temel ve babaların mutluluklarına ortak olduklarını aktardı.

Karaman, “Ekiplerimiz doğum yapmış anneleri hastanede ülfet ederek ailelerimize uz olsun temennisinde bulunup, annelere şal, bebeklerimize de ‘Hastane çıkışı seti’ bergüzar etti. Ayrımsız kez elan anne baba olan hemşehrilerimize berceste olsun dileklerimi iletiyor, minik yavrularımıza güzel ve dosdoğru tıpkı mülk diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Share: