Manisa FK-Adanaspor maçının peşi sıra

Spor Mabat 1. Lig’in 7. haftasında ağırladığı Adanaspor’u 3-2 yenen Manisa FK’nin teknik direktörü Uzun Eriş, geriye düşmelerine rağmen mücadeleyi bırakmadıklarını belirtti.

Maçın peşi sıra düzenlenen matbuat toplantısında müsabakayı galibiyetle tamamlandıkları üzere bahtiyar olduklarını aktaran Levent Eriş, maçın evvel 30 süratle istedikleri kadar oynayamadıklarını, yaptıkları hatadan yedikleri golle geriye düştüklerini dile getirdi.

Geriye düşmelerine karşın mücadeleyi bırakmadıkları üzere oyuncularını kutlama eden Eriş, “Bardağın dolu eliyle bakınca, mağlup duruma düştüğümüzde oyunu bırakmayan, sonuna kadar izleme eden ayrımsız mızıka haline dönüşmemiz müjdeli benzeri gelişme. 30-45 zaman aralığında gür oyun oynadık. Bunun üzere antrenmanlarda haddinden fazla dolgunca çalıştık. Bu müddet aralığında akla yatkın geçişleri yapınca, golleri bulduk ve ilk devre bitmeden öne geçtik. İkinci yarıda dahi oyunu koruduk ve 3-1’i yakaladık.” diye konuştu.

Eriş, müsabakayı az çok yunak tıpkısı havada oynadıklarına dikkat çekerek, şunları kaydetti:

“Bizlerin da kenarda çağ almakta zorlandığımız bire bir ortamda oyuncularımızdan koşmalarını istiyoruz. Ilk Teşrin ayı geldi diye sıcaklıklar 20 etap düştü mü? Planlamayı özne çıkışlı kişilere sesleniyorum, lütfen dilek ediyorum ellerini vicdanların koysunlar. Bu saatlerde ve bu kadar sıcakta çocukları heyecanlandırmak aynı cinayet büyüklüğünde incitici verici. Bu konuda duygun olmaya çağırıyorum. İnsan sağlığı seçkin şeyden daha kızıl.”

Manisaspor forması giyen Michal Meduna’nın 2006’birlikte şiddetli sıcakta oynanan maçta kalp aksesi geçirdiğini hatırlatan Eriş, federasyon yetkililerinden karşılaşma saatlerinin çekicilik şatları göz önünde bulundurularak planlanmasını istek etti.

Eriş, kulübün kazançlı şatlarını göz uğrunda bulundurarak zinde aynı takım kurduklarını kaydederken, “Gecemizi gündüzüme katıyoruz. Karşılaşma sayımıza ve puanımıza bakınca serencam derece başarılılar. Tığ kendi adımıza yolun başındayız. Bu kollar gelişecek, çalışacak ve ilerleyen zamanda kulübümüze artık ulama verecek.” ifadelerini kullandı.

Karaveli: “Kaybetmeyi türe etmedik”

Adanaspor Maharet Direktörü Alemdar Karaveli, 30 dereceyi bulan sıcaklıkta saat 13.30’de başlayan mücadelenin oyuncuları az çok zorladığını aktardı.

Sıcak havanın sporcu sağlığı ve oyun kalitesi üzere damarı bozuk bir genişlik olduğunu vurgulayan Karaveli, “Federasyonun maç planlama bölümündeki arkadaşlar bu kararlarını lütfen gözden geçirsinler. Manisa, Bodrum, Adana yahut Denizli’birlikte kamu da bu saatte, 90 dakika değil, 1 saatliğine halı vadi maçı yapsınlar, sonrasında dahi bu kararlarını gözden geçirsinler.” değerlendirmesinde bulundu.

Müsabakaya planladıkları üzere başlayıp, ilk 25 dakikada kurdukları etki sonucu golü bulduklarını dile getiren Karaveli, sonrasında alan savunmasında istem ettikleri oyunu sergileyemediklerini, rakibe açık alanlar verip, 2 gol yediklerini anlattı.

İkinci yarıda duran toptan yedikleri golün oyuncuların moralini bozduğunu belirten Karaveli, şunları kaydetti.

“Rakibimiz 10 kişi kalana kadar oyunun akışı istediğimiz üzere gitmedi. Ancak rakibimizin 1 yaşama eksilmesinden sonradan oyunun hakimi olduk. Hem baziçe hem üstelik oyuncu değişikliği yapıp, 2 santrforlu sisteme geçtik. Biraz henüz gestalt üretebildik fakat takkadak penaltıyla gol atabildik. Buradan beraberlikle ayrılsaydık mutlu olmayacaktık, çünkü kazanmayı istiyorduk. Belki kazanmayı hak edecek oyun oynamadık ama kaybetmeyi birlikte doğruluk etmedik.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: