MHP Umumi Başkanı Bahçeli, partisinin MYK ve MDK toplantısı sonrasında konuştu: (2)

MHP Genel Başkanı Çap Bahçeli, “S-300 albeni defans sisteminin F-16 savaş uçaklarımıza insiyak kilidi atması, meccani ve yaptırımsız bırakılmaması müstelzim tıpkısı haydutluk ve hayasızlık örneğidir.” dedi.

Bahçeli, partisinin Model Yönetim Kurulu (MYK) ve Form Düzen Bağı Müesses (MDK) toplantısı sonrasında düzenlediği matbuat toplantısında, gündeme ait açıklamalarda bulundu, soruları yanıtladı.

Bugüne kadar Millet İttifakı’nın bölen terörle arasına vuzuh koymadığını, tek milli meselede duyarlılık göstermediğini, dayanım ve zekâ sergilemediğini anlatım eden Bahçeli, Yunanistan’ın tahriklerinin ve Semavi Vatan’daki kalıcılık mücadelesinin CHP’nin gündeminde olmadığını söyledi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, şöyle bitmeme etti:

“Üste buna cebin alerji duyduğu, hazım zorlukları çektiği herkesin bildiği dokunaklı ayrımsız gerçektir. Yunanistan elbette bardağı taşırmak üzere elinden gelen tacizleri sahnelemektedir. S-300 Çekicilik Defans Sistemi’nin F-16 çekişme uçaklarımıza radar kilidi atması, caba ve yaptırımsız bırakılmaması gereken bir haydutluk ve hayasızlık örneğidir. Söz Konusu sevkitabii kilidinin NATO misyonu çerçevesinde fariza icra eden uğraş uçaklarımıza atılması de meselenin benzeri ayrıksı manidar boyutudur. NATO bu düşmanlıkla ait gereğini acilen fora etmek zorundadır. Içgüdü kilidi atan Yunanistan, kaide ve hususiyet ihlali yaparak Türkiye’nin radarına girmiş, darbe menzilinin içine yuvarlanmıştır. Tekmil üstelik bu sırada, ÇAKER kongresinin Dış İlişkiler Komitesi Başkanının Atina’bile dile getirdiği, ‘Türkiye Şarki Akdeniz’de en nazik tehdittir’ sözü küstahlıktır, kifayetsizliktir, kepazeliktir. Ana önemli zılgıt Yunanistan’ı askeri mahiyet haline getirip Türkiye’ye cebe doğrultmasını kışkırtan ve bunun üzere askeri tahaşşüt yapan KUL’dir.”

“Türkiye’nin geleceği zillete düşmeyecektir”

Bahçeli, Türkiye’nin seçkin tip ihtimale hep milli ağırbaşlı unsurlarıyla amade olduğunu belirterek, Türkiye’nin milli bekayı ve ferman haklarını zedeleyecek, tağyir edecek, zaafa uğratacak hiçbir dayatmaya üzeri eğmeyeceğinin altını çizdi.

“CHP Genel Başkanı ve zillet ittifakı de bu gelişmeler karşısında siyasi pozisyonunu ve kimin birlikte durduğunu netleştirmek zorundadır.” diyen Bahçeli, “Ulusalcı Debi Partisi maada milli aynı politik ittifakın, Cumhuriyet’in 100. yıl dönümünde milli iradenin müdahalesiyle, tarihin çöplüğüne atılacağına içtenlikle inanmaktadır. Türkiye’nin geleceği zillete düşmeyecektir. Halk İttifakı çok şükür bunun ivazsız güvencesidir.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin esbak açıklayan bu yılın ikinci çeyreğinde yüzde 7,6 oranında büyüyerek OECD ve G20 ülkeleri arasında sunu faziletli tahaccüm kaydeden iki ülkeden birisi olmasından iri memnuniyet duyduğunu vurgulayan Bahçeli, kazançlı inhilal ve toparlanmanın hemen ilerlediğini, büyüyen ekonomiye küçülen aykırılık partilerinin iftiralarının sökmeyeceğini vurguladı.

MHP’nin, 2023’teki Cumhurbaşkanlığı ve Saylav Umumi Seçimlerine yabansı tıpkısı adanmışlık ve kararlılıkla hazırlandığına belen fail Bahçeli, şöyle konuştu:

“Önümüzdeki kestirmece 9 aylık sürede takip ve temin edilecek mühim hedeflerimiz ise şunlardan oluşacaktır. Vatandaşlarımızla yüz yüze irtibat ve bildirişim istem seferberliği halinde yaygınlaşacak, ‘Aşama Adım 2023’ çalışmalarımız devlet ve ilçelerimizin tamamında yapılmaya intihap gününe kadar bitmeme edilecektir. ‘2023’e Doğru: Namzet Anlaşılan, Karar Net’ temalı belirtik albeni toplantılarımızın ilki Sivas gestalt olmak vasıtasıyla Amasya, Tokat, Çorum ve Yozgat teşkilatlarımızın ve kızıl vatandaşlarımızın iştirakiyle 4 Ilkgüz Münasebet haset gerçekleşecektir. Bariz hava toplantılarımız tayin edilmiş illerimizde küsurat bir şevkle yapılacak, benzeri zamanda ihtiyaç hasıl olursa mağaza toplantıları de planlanacaktır. Reisicumhur adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Sayın Erdoğan’ın baştan seçilmesi amacıyla fevkalbeşer aynı himmet harcama edilecektir. 28’inci devir TBMM’de saylav sayısını ve panel desteğini sunu çoklaştırmış Milliyetsever Debi Partisi’nin varlığı de kesme hedefimizdir. Bunun beraberinde Halk İttifakı’nın TBMM’de esas değişikliğini sağlayacak nitelikli çoğunluğa ulaşması bir diğer ağız dalaşı götürmeyen hedefimizdir.”

Bahçeli, MHP’nin tuzaklara düşmeden, tahriklere kapılmadan, saldırı ve sabotajlara doğrulama olmadan götürümlü, mümin ve ilkeli şekilde kutlu mücadelesine bitmeme edeceğinin altını çizdi.

Hiç kimseyi ayırmadan, tek kimseyi ötekileştirmeden, gelişigüzel insanı Allah’ın kutsal benzeri emaneti farzımuhal çalışmaların kararlılıkla süreceğini rapor fail Bahçeli, “Ulusçu Akım Partisi gönüldedir, dildedir, duadadır, fikirdedir, aydınlık yarınların gözbebeğidir. Rabbimden niyazım bizleri mahcup etmemesidir. Hız bizden, tevfik Allah’tandır.” diye konuştu.

(Bitti)

Share: