Miniklere efsanevi sevgisini talimli köpekler verdi

– Miniklere hayvan sevgisini talimli köpekler verdi

-Eğitilmiş köpekleri laçkalaşmak talip anaokulu öğrencileri birbiriyle yarıştı

-Kapik eğitmeni Taner Kurt, kapik saldırılarından dehalet yollarını anlattı

DÜZCE – Düzce’birlikte anaokulu öğrencilerine hayvan sevgisini telkin etmek için planlı etkinlikte eğitimli köpekler minik öğrencilere gösteri yaptı. Köpeklerin gösterisini nefeslerini tutarık izleyen minikler can dostlarını kağşamak amacıyla birbirleriyle yarıştı. Hevesli köpek eğitimeni Taner Aldanmaz gösteri sonrası yaptığı açıklamada köpek saldırılarına cebin yapılması gerekenleri anlattı.

Düzce Albay Talat Demirel Anaokulu hoşgörülü ve öğretmenleri minik öğrencilere hayvan sevgisi ilkah etmek amacıyla aktiflik düzenledi. Etkinlikte Molly isimli talimli köpekle gösteri eden köpek eğitmeni Taner Aldanmaz hem anaokulu öğrencilerine hayvan sevgisi için bilgiler verdi hem birlikte köpekleriyle eylem yaptı. Alelhusus köpeklerin insanların can arkadaşı olduğunu gösteren Taner Aldanmaz ve Molly’nin gösterilerini miniklerde nefeslerini tutarga izledi. Molly’nin gösterileri sonrasına oyun topunu havada yakalamasını ise alkışladılar. Taner Aldanmaz, öğrencileri, köpekleri sevmelerini isteyince ise minikler köpekleri yumuşamak için birbirleriyle yarıştılar.

Gösteri sonrası açıklama eden istekli kapik eğitmeni Taner Aldanmaz; “Anaokulunda hakeza aynı etkinlikte bulunak bizim için çokça adamakıllı. Gerçekten çocuklara köpek sevgisini etkilemek, köpekleri, dışarıda kapik saldırısında yapmamız gerekenleri tefhim etmek bizim ortamında çok domuzuna oldu. Füru içre yarayışlı olduğunu düşünüyorum” dedi.

Kapik saldırılarında yapılması gerekenler

Kapik saldırıları esnasında yapılması gerekneler karşı de bilgiler veren Taner Aldanmaz; “Basit çocuklara bunu anlatırken daha iyicene benzeri dille tercüman olmak gerekiyor. Öncelikle kaçmamamız gerekiyor, Ellerimizin aşağıda olmaması gerekiyor. Ellerimizi göğsümüzde bağlamamız ve hareket etmememiz gerekiyor. Kaçtığımız zaman köpekler avcılık içgüdüsüne kapılıyor ve kaçtığımızda çokça balaban ihtimalle saldırıya uğrayabiliyoruz. Kaçmadığımız zaman ise saldırıyı çok elan aza düşürebiliyoruz. Durup dururken tek köpek ve etken mahlukat kimseye saldırmaz. İnsanlarda dahi hayvanlarda üstelik tıpkı şekildedir. Şayet kapik saldırdıysa banko köpeğe ya taş atılmıştır, bağırılmıştır yahut vurulmuştur. Bunun kabilinden bire bir akın gerçekleştirilmiştir. Köpeklerdeki güruh psikolojisi ayrı benzeri nitelik. Köpekler sürü psikolojisine girerse saldırması haddinden fazla elan faziletli oluyor. Bunun içre kaçmamamız gerekiyor. Bunun kabilinden olaylar üzere hoşur çocuklarla çalışmalar düzenlemek çokça daha faydalı tamam” dedi.

Gösterinin böylecene ise Miralay Talat Demirel anaokulu öğrencileri Kapik eğitmeni Taner Kurt’a çiçek vererek teşekkür etti.

Share: