Muğla domestik haberi | Bodrum’da Galebe Bayramı coşkuyla kutlanacak

30 Ağustos Yengi Bayramı, Muğla’nın Bodrum ilçesinde coşkuyla kutlanacak. Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Bodrum Belediyesi’nin iş birliği ile 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda konser etkinlikleri düzenlenecek.

30 Ağustos Salı günü, büyük zaferin 100. yılı zımnında sabahleyin saatlerinde düzenlenecek törenlerin arkası sıra akşam saatlerinde Bodrum Uray Meydanı’nda ve Karaova Mahallesi Cumhuriyet Meydanı’nda ücretsiz halk konserleri gerçekleştirilecek. 30 Ağustos Yengi Bayramı nedeniyle Bodrum Belediye Meydanı’nda saat 21.00’birlikte Manga konseri gerçekleştirilecek. Halka degaje ücretsiz adına gerçekleşecek Manga konseri öncesi ‘Fener Alayı Yürüyüşü’ saat 20.30’da Bodrum Milta Marina önünden başlayarak Bodrum Şehremaneti Meydanı’nda son bulacak. Karaova Mahallesi Cumhuriyet Altını Meydanı’nda ise Bodrum Site Orkestrası konseri 30 Ağustos Salı haset saat 21.00’bile başlayacak.

Eş zamanlı olarak düzenlenecek konserler öncesi açıklamada kâin Belediye Reisi Ahmet Aras, “100 sene ilk Milli Mücadele’nin kazanıldığı, büyüklük topraklarının idraksiz alındığı günü künde eden bu küçümseme, vakit kaybetmeden müktesep bire bir savaşı nitelemez; istiklal, hürriyet yerine verilen destani mücadelenin önemini da simgeler. Bu utku, topyekün Anadolu’nun zaferidir. Millî tıpkısı direnişin, mücadelenin, savaşın yükünü üstlenen, çilesini çeken bir halkın zaferidir. Bu düşündürücü günde 30 Ağustos Utku Bayramı’mızı kutlulamak için cemi halkımızı Türk bayraklarıyla Bodrum ve Karaova meydanına bekliyoruz” dedi. – MUĞLA

Share: