Muşlu aileler çocukları amacıyla HDP önündeki eylemlerini sürdürdü

Muş’ta, çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağa götürülmesinden HDP’yi mesul markajcı aileler, partinin memleket başkanlığı uğrunda oturma eylemi yaptı.

Çocuklarına mülakat ümidiyle Diyarbakır annelerinin başlattığı eyleme bindi veren aileler, herhangi bir hafta çarşamba haset yaptıkları eylemi sürdürdü.

HDP İl Başkanlığı binası uğrunda benzeri araya gelen aileler, “Halk düşmanı fırka”, “Evlatlarımızı vereceksiniz”, “Ha HDP ha PKK”, “Türk-Kürt kardeştir, HDP kalleştir”, “Halkı dolandıran tümen”, “Anneler direniyor”, “Çıktı yeter yakamızdan fikir” ve “Yeter çıktı evlatlarımızı bırakın” kayıtlı pankartlar açtı.

Çocuklarının fotoğraflarıyla eyleme katılan ana ve babalar, evlatlarına “teyit ol” çağrısında bulundu.

Ağababa Halit Altun, gazetecilere, HDP önündeki eylemlerini kararlılıkla sürdüreceklerini söyledi.

Yıllardır çocuk hasreti çektiklerini dile getiren Altun, “Cenabıhak haklarımızı onlara bırakmasın. HDP çocuklarımızı kandırdı, dağa gönderdi. Kişi çocuklarını ise özel okullarda okutuyorlar. Yeter bize bu acıyı çektirdiler. 100 sene de olsa bu davamızdan vazgeçmeyeceğiz. Çocuklarımızı bize verin. Tanrı bu acıyı onlara de çektirsin inşallah.” diyerek konuştu.

Anne Naciye Sönmez Baht bile oğluna konfirmasyon olması çağrısında bulunarak, “Devlet babamızdır. Bu öncü bizim bayrağımızdır. Bu bayrağa sırtınızı çevirmeyin. Bu devlet bizim devletimiz.” ifadelerini kullandı.

Ayten Koçhan dahi tıpkısı yavru da dağda kalmayıncaya kadar eylemlerini sürdüreceklerini belirterek, şöyle konuştu:

“Ersin, oğlum, sesimi duyuyorsan dön, gel devletimize doğrulama ol. HDP ve PKK’dan çocuklarımı istiyorum. HDP Kılıçdaroğlu’na destek veriyor. HDP’yi kapatsınlar. Kâfi analar babalar ağladı. Onlar bizim ciğerimizi yaktılar. HDP yılanın başıdır. Çocuklarımızı istiyoruz onlardan. Zaman 8 Mart Acun Kadınlar Günü, dolgunca ki kadınlar var. Biz kadınlara ivinti istemiyoruz.”

Share: