Odunpazarı Belediyesi, Malatya’ya Taşımalık Site Kuruyor

Odunpazarı Belediyesi, Malatya’ya taşımalık site kurmak için çalışmalarına başladı. Bölgeye bir ekip gönderen şehremaneti, Malatya’nın Yeşilyurt Aşağıbağlar mevkinde 40 konteynerlik tıpkısı şehir kuracak.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin arkası sıra Odunpazarı Belediyesi, bölgeye hep 24 TIR yardım malzemesi, gelişim makinesi ve kamyon ile Odunpazarı Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi’ni (OBAK) gönderdi. Kente mevrut depremzedeler amacıyla yer sarsıntısı eş güdüm iletişim merkezi kurarak, El Market aracılığı ile 2 bin 315 depremzedenin besin, üzeri ve hijyen malzemeleri ihtiyacını karşıladı.

Odunpazarı Belediyesi, demin birlikte Malatya’nın Yeşilyurt Aşağıbağlar mevkine taşımalık kent inşa etmek amacıyla hazırlıklarına başladı. Odunpazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Emre Taze, OBAK’ın birlikte karışma olduğu tıpkı takım ile bölgeye gitti. Taze, OBAK ve değişik belediye görevlileri, Malatya’birlikte geri hizmet merkezi kuran Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce ile buluşarak yapılan ve yapılacak icraat karşı vukuf aldı.

Taze ve ekibi, konteyner kent için tahsis edilen bölgenin altyapı ve fiziki koşullarını inceledi. Beceri kol ise taşımalık kent yapmak üzere çalışmalarına başladı. Icraat tamamlandığında Odunpazarı Belediyesi bölgeye; abdesthane, cağ, mutfaktan ve iki odadan oluşacak 40 konteynerlik tıpkısı site kuracak. OBAK ise taşımalık kent kurulduktan sonra, burada konaklayacak ailelerin şart kıyafet kadar ana ihtiyaçlarını durdurmak için sahada olacak.

Share: