ÖĞRENCİLERE UYGULAMALI İTFAİYECİLİK EĞİTİMİ

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Keyif Bilimleri Fakültesi Ivedi Arkalama ve Kıyamet Yönetimi Bölümü öğrencileri anne yangıncılık dersinde İtfaiye Müdürlüğü’ndeki kılgılı eğitimde çalma döküyor.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Afiyet Bilimleri Fakültesi Müstacel Yardım ve Kıyamet Yönetimi Bölümü öğrencileri derste nazari namına gördükleri konuları haftada benzeri dönüş İtfaiye Müdürlüğü’nde kullanışlı kendisine öğreniyor. Uygulama eğitiminde kız öğrenciler erkeklere taş çıkartıyor.

Öğrencilerin yangıncılık mesleğine beceriksiz ve ilgili olduklarını söyleyen Burdur İtfaiye Müdürü Mehmet Ulu Ballak, Öğrencilerimiz zaman ana itfaiyecilik, yangınlara müdahale ve akım tarzı dersinin uygulamasını yapıyor. Derslerde bunu teorik adına anlatmaya çalışıyoruz ama teorik kitaptan aktarmak yerine uygulamayla durumunda ısıyı ve dumanı tadarak mesleği öğrenmeleri daha mebzul oluyor dedi.

Uygulamalı eğitimde akaryakıt tankeri yangınına müdahaleyi uygulamalı yerine gösterdiklerini anlatan Ballak, Öğrencilerimiz mesleğe meraklılar, ilgililer. Bu meslekte bile çok ferah bire bir şekilde yetişiyorlar. Bilcümle öğrencilerimize başarılar diliyorum ve şimdiden mesleğimize alımlı çalımlı geldiniz diyorum diye konuştu.

Üçüncü dershane öğrencisi Emel Yağlı, İtfaiye Müdürlüğünde itfaiye ve cuşuhuruş güvenliği dersi alıyoruz uygulamalı adına. Bu bölüme gelmeden önce yapabilir miyim, başarabilir miyim diyerek önyargılarım vardı. Yaptığımız icraat sayesinde yapabileceğime inandım ve özgüvenim yükseldi. Çok bol tıpkısı eğitim bilimi alıyoruz. Geleceğin itfaiyecileri gelmek üzere yarışıyoruz diyerek konuştu. Üçüncü dershane öğrencisi Ihtisas Tekeli de Coşkunluk güvenliği dersini okulda nazari namına alıyoruz. Haftanın tıpkı haset birlikte İtfaiye Müdürlüğü’nde aplikasyon yapıyoruz. Bu bölümü seviyorum. İnsanlara arkalamak mebzul geliyor bana. Herkesin kaçarak gittiği ortama koşarak insanlara yardımcı olmak bana iyi geliyor. Liyakatli olacağımı düşünüyorum dedi.

Share: