Ordu’da 90 yaşındaki cet, oğlunu ve gelinini vurdu: 1 ölü, 1 yanık

Ordu’da 90 yaşındaki ata, oğlunu ve gelinini vurdu: 1 ölü, 1 yaralı

ORDU – Ordu’nun Ünye ilçesinde delilik getiren 90 yaşındaki ağababa oğlunu ve gelinini tabancayla vurdu. Olayda oğlu hayatını kaybetti, gelini kırıcı yaralandı.

Görüngü, ilçeye sınırlı Andavallı Mahallesi Cımbırtlı mevkisinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Yaşar Ocak isimli nemli eş, oğlu Kadirve gelini Emine Familya iler tartıştı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üstüne baba, oğlu ve gelinine tabancayla dokunaklı açtı. Oğlu Porte Karı olay durumunda hayatını kaybederken, eşi Emine Ev ise tehlikeli yaralandı. Gaileli avrat, ihbar üzerine olay namına sevk edilen sağlık ekiplerinin geçmiş müdahalesinin arkası sıra Ünye Büyüklük Hastanesi’ne kaldırıldı.

“Gelini elinden kurtardım, vurduktan bilahare odunla dövüyordu”

Fenomen sırasında eve yoğurt almaya giden konu komşusu Eşref Hızarbaşı, yaşadıklarını anlattı. Ata Yaşar Familya’ın elinden gelinini kurtardığını tamlayan Bitişik Hızarbaşı, “Vefat eden Valör, yoğurt almam üzere sabahleyin saatlerinde beni aradı. Yola çıktım kim bire bir şamata ses duydum ve ‘eyvah’ dedim. İçeri girdiğimde Haysiyet’in yerde yattığını gördüm. Gelinini dahi vurmuş ve bilahare odunla dövüyordu. Elinden aldım çektim kenara. Emine’yi kurtardım. Bire Bir zaman hayat vermedi kim çocuklara. Çocukların ocağını söndürdü aha. Üzgünüz” dedi.

Öte yandan hayatını kaybeden Valör Sülale’ın bire bir süredir mail komşularına mezarlıklardan bahsettiği, “Çukur alanlarının düzenlenmesi için toplanalım” dediği ve biricik yerlerinin mezarlık olduğu kadar söylemlerde bulunduğu öğrenildi.

Konuyla ait degaje çaplı inceleme başlatıldı.

Share: