Pazarı kundaklayan nefer düzenlilik kamerasında

Pazarı kundaklayan koca asayiş kamerasında

BARTIN – Bartın’da mecbur pazaryerinde cuşuhuruş çıkaran şahısın tezgahları ateşe verdiği anlar saniye saniye asayiş kameralarına yansıdı.

Bartın site merkezinde meyve ve sebze satışının yapıldığı kapalı pazaryerinde şeb saatlerinde cuşiş imdi. Alevleri gören vatandaşların ihbarı üstüne yangında Bartın Belediyesi İtfaiye Müdürlüğüne merbut ekiplerce engelleme edildi. İtfaiye ekiplerinin müdahalesi ile kontrol altına alınarak söndürülen yangınla ilgilendiren başlatılan soruşturmada yangının kundaklama olabileceği değerlendirildi. Yapılan tetkikat ve güvenlik kamera kayıtlarının incelenmesi sonucu M.K. isimli şüphelinin yangını başlattığı belirleme edildi.

Emniyet ekiplerince yakalanarak gözaltına alınan M.K. çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yaşanan kundaklama olayının güvenlik almaç görüntüleri de ortaya bundan sonra. M.K.’nın elindeki çakmakla tezgahlardan birini yaktığı ve sonradan bölgeden uzaklaştığı anlar saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı.

M.K.’nın çıkardığı yangında itfaiye ekiplerinin aceleci müdahalesi ile alevlerin alışveriş alanına yayılmasının engellendiği, 4 tezgahın ise engel gördüğü tayin edildi.

Share: