Şanlıurfa’da 2 kişinin öldüğü kazanın görüntüleri ortaya artık

Şanlıurfa’da otomobilin gelgeç ahzetmek amacıyla durakta duran belediye otobüsüne arkadan çarptığı ve 2 kişinin hayatını kaybettiği kazanın otobüs kamerası görüntüleri ortaya artık.

Edinilen bilgiye göre kaymakamlık, sabah saatlerinde Şanlıurfa – Mardin karayolunun Şanlıurfa çıkışında yaşandı. Ahmet Ertem’in kullandığı 63 DC 567 plakalı araba, Harran Üniversitesi önünde müteharrik ve geçici almak için durakta duran Mahmut E.’nin kullandığı 63 KEZ 872 plakalı uray otobüsüne arkadan çarptı.

Kaza otobüsün kamerasına yansıdı

Otomobilde mevcut Ahmet Ertem ile eşi Minnet Ertem’in hayatını kaybettiği kazanın otobüse ilişik alıcı görüntüleri ortaya daha çok. Görüntülerde otobüsün durağa yanaşması ve yolcuları indirip bindirmesi ile arkadan süratle gelen otomobilin çarpması saha alıyor. Darp sırasında yolcuların büyük bir gocunmak ve panik yaşadığı, sürücüye kapıları açmasını söyledikleri görülüyor. Otobüsten inen yolcuların telefonlarına sarılarak sağlık ekiplerini aradıkları gözlendi.

Kazanın geçmişi

Edinilen bilgiye bakarak kaza, Şanlıurfa – Mardin karayolunun Şanlıurfa çıkışında yaşandı. Ahmet Ertem’in kullandığı 63 DC 567 plakalı araba, Harran Üniversitesi uğrunda müteharrik ve yaya almak amacıyla durakta duran Mahmut E.’nin kullandığı 63 AB 872 plakalı belediye otobüsüne arkadan çarptı. Kazada yaralanan otomobil sürücüsü ile yanındaki eşi Gönül Borcu Ertem, çağrılan ambulanslarla Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ile Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma hastanesine kaldırıldı. Seçme iki hastanede birlikte engelleme edilen yaralılar kurtarılamadı.

Olay adına gidince esas ve babasının kazada öldüğünü öğrendi

Kaza nedeniyle otobüsü onarım edip olay yerinden görmek amacıyla belediyeden grup gönderildi. Fenomen hesabına revan ekipte yer düzlük tamircilerden Mehmet Ertem, ilçe yapanların esas ve babası olduğunu kaldırıldıkları hastanede hayatlarını kaybettiklerini öğrendi.

Cenazeler ölü açımı üzere Şanlıurfa Adli Tıp Kurumu morguna kaldırılırken kazayla ilgili başlatılan soruşturma bitmeme ediyor. – ŞANLIURFA

Share: