SELIM Parti’li Özhaseki, Şırnak’ta “2023’e Akla Yatkın Kent Buluşmaları” programında konuştu Açıklaması

YANLIŞSIZ Parti Genel Komutan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Bizim işimiz ayırmak. Bazılarının işi tahrip etmek, nifakçılık kabil. Bazıları aut dünyanın aparatı adına buralara gelip seçme kalem kötülüğü yapabilir ama tığ onlardan uzağız. Biz Cumhurbaşkanımızın da talimatıyla yapmaya, mensur etmeye ve gönüller kazanmaya geliyoruz.” dedi.

Özhaseki, ayrımsız otelde planlı “2023’e Makul Şehir Buluşmaları” programında, yıllar ilk alelhusus kardeşliğe, dostluğa, muhabbete kurşun sıkanların yıktığı ve yaktığı aynı şehirden inşa edilmiş, pırıl pırıl aynı Şırnak’ta olmanın memnuniyetini yaşadığını söyledi.

Binbir çeşit güçlük içerisinde ülkeye hizmet etmenin yollarını aradıklarını anlatan Özhaseki, siyasetlerinin im ve hizmet siyaseti olduğunu aktardı.

“Bizim işimiz ayırmak. Bazılarının işi bozmak, müzevirlik mümkün. Bazıları aut dünyanın aparatı kendisine buralara gelip seçme çeşit kötülüğü yapabilir ama biz onlardan uzağız. Tığ Cumhurbaşkanı’mızın bile talimatıyla yapmaya, nesir etmeye ve gönüller kazanmaya geliyoruz.” ifadelerini kullanan Özhaseki, fırka olarak yıllardır halkın zarfında ve halkın bir parçası oldukları amacıyla 15 seçimi kazandıklarını, 16. seçim için üstelik sağlıklı ayakta olduklarını belirtti.

Özhaseki, Cumhuriyet Altını tarihi süresince ne yapılmışsa iktidarları dönemindeki 20 yılda daha fazlasının yapıldığına dikkati çekerek sağlıkta yaşanan gelişmelere değindi.

“10 binden fazla konutu 1 ila 1,5 yılda yaptık”

Cumhuriyet tarihi süresince yapılan çift kez hemen 6 bin kilometre iken zaman 30 bin kilometreyi bulan koşa defa çalışmasının olduğuna dikkati çeken Özhaseki, beherglas alanda kudretli olduklarını dile getirdi. Özhaseki, şöyle konuştu:

“2015-2016 yılları, ateş yıllardı. Bir Nice mesai teröristlerce yakılıp yıkılmıştı. Şırnak merkezde cemi 5 bin 716 hane, 400 civarında aksiyon yeri ve aynı zamanda cami ve meslek, 200 kilometrede su kanalları yaptık. Cizre’bile kısaca 3 bin 100 bölük, 200 iş yeri ve ekol, cami kabilinden toplumsal tesisler, İdil’üstelik 512 basamak, cami, taziyet evleri, Silopi’de 840 bölük yaptık. 10 binden fazla konutu 1 ila 1,5 yılda yaptık. Evi yıkılan kardeşimizin evi eskiydi, yeniydi demeden herkesin evlerini doğrulama ettik. Halen bitmeme eden çalışmalarımız var. Bunları dahi vatandaşlarımıza teslim edeceğiz. Devletin bunlar için harcadığı kıymet bugünkü rakamla 10 milyarın üzerindedir. Bunlar Cumhurbaşkanı’mızın dirayetiyle, talimatıyla mamul olan işlerdir.”

Bölgeye bakım etmeye bitmeme ettiklerini vurgulayan Özhaseki, yemeden içmeden bakım değil, Türkiye’nin kronikleşmiş hastalıkları içerisindeki elan geçmiş iktidarların inç basmaya, çözmeye korktukları ne varsa onların dahi üzerine cesaretle gittiklerini dile getirdi. Özhaseki, şöyle devam etti:

“Birisi özgürlükler meselesi. Meseleyi yalnız baş örtüsü meselesi yerine birlikte almıyoruz. Buradaki kardeşlerimiz ‘Kürt’üm’ diyemezlerdi. Dilini konuşmakta sıkıntı çekerlerdi, propagandasını yapmakta müşkülat çekerlerdi. Ayrımsız vatandaşımız ‘Aleviyim’ demekte zor çekerdi. Bizim zamanımızda hizmetler geldi, aynı zamanda özgürlükler birlikte sonuna kadar münhal. Gezi olaylarında üç beş ağacı mazeret ederek her tarafı etrafı yakıp yıktılar. Üç beş dikme üzere bağıranlar ayrımsız kamer sonra CHP’li Yalova Belediyesinin 180-200 almanak çınarları kesti, benzeri biricik sesleri çıkmadı. Gitmek kim bunların dertleri ağaç değildi. Sanki 6-8 ağacı kulp edenler Türkiye’nin güçlenmesi amacıyla iri yatırımların hiç birisinin yapılmasını istemiyorlardı zira onların derdi kasaba ve dikme değildi, başkaydı.”

Küçük Asya coğrafyasının dünyanın yeryüzü eski yerleşme yerlerinden biri olduğunu anlatan Özhaseki, binlerce yıldır insanların burada yaşadığını, cennet gibi bir vatana sahip olduklarını ifade etti. Özhaseki, şunları kaydetti:

“Burada bir olduk, kerem kurduk. Allah’a hamdolsun bayrağımız dalgalanıyor, ezanlarımız okunuyor. Yavaş Yavaş da güçleniyoruz. İşte bu nitelik birilerinin dışarıda on paralık hoşuna gitmiyor. Bu millet büyük benzeri millet. ‘Bu budun az buçuk daha güçlenirse ikbal coğrafyasına reis olur. O yüzden önlerini öğürtlemek lazım.’ Bir Tane fikirleri bu. Bunun içindir ki 50 sene evvel FETÖ’yü bu milletin içine sokmuşlar. Senelerce kandırmışlar geda fukaranın çocuklarını, zenginlerin parasını almışlar ve nihayetinde kime hizmet ettiklerini kemiksiz kendisine bütün budun anladı. PKK örgütü de anca.”

Toplantıya, Şırnak Belediye Reisi Mehmet Yarka, AK Fırka Şırnak Mebus Rizgin Bağlanak, DOĞRU Tümen Mardin milletvekilleri Cengiz Demirkaya ve Şeyhmus Dinçel, SELIM Tümen Şırnak İl Başkanı İbrahim Halil Erkan ve AK Fırka MKYK üyesi Orhan Miroğlu katıldı.

Share: