SONAR Araştırma büyükşehir anketini yayınladı! İşte YANLIŞSIZ Parti’de bir numara sırayı alan isim…

SONAR Araştırı yoluyla yapılan son çalışmada yerel yönetimlere odaklanıldı. Müşareket, belediye başkanlığı düzeyinde fariza eden siyasilerin beğenilirlik düzeyini araştırdı. Araştırmada vatandaşların seçmene şehrini/ilçesini yönetmen başkanı beğenip beğenmediği ve başkanın arz beğendiği hizmeti/icraatı soruldu.

SELIM PARTİ’DE SUNMA BEĞENİLEN İSİM MEHMET SEKMEN

Araştırmanın sonuçlarına göre Türkiye genelinde en bedii YANLIŞSIZ Partili büyükşehir belediye başkanı Erzurum’dan daha çok. Yüzdelik 55.7 ile zirvede kayran kayran Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’i yüzdelik 54.2 ile Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın izlem etti. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Magnezit, 50.4 ile üçüncü olurken Gaziantep Büyükşehir Şehremini Fatma Delicesine ise 49.1 ile 4. sıraya yerleşti.

İlk dört başkanın peşi sıra sonraları sıralama şu şekilde:

Konya Büyükşehir Şehremini U. İbrahim Altay Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur Zorluoğlu Kayseri Büyükşehir Şehremini Memduh Büyükkılıç Denizli Büyükşehir Belediye Reisi Osman Zolan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Z. Abidin Beyazgül Balıkesir Büyükşehir Belediye Reisi Yücel YılmazShare: