Suudi Arabistan eksiksiz ara sınav türlerine umre ika izni verdiğini açıkladı

Suudi Arabistan, turizm ve konuşma gayeli gelenlerin ülkede kaldığı sürece umre yapabileceklerini duyurdu.

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığından yapılan mukayyet açıklamada, kararın, “Suudi Arabistan’ın 2030 vizyonu hedeflerine akla yatkın yerine, bu yılki umre sezonunun başlamasıyla gelişigüzel umre ziyaretlerini yapmak amacıyla gelenlerin işlemlerini kolaylaştırma çerçevesinde alındığı” belirtildi.

Açıklamada, bahis konusu kararın, mecmu hizmetlerin yüksek kalitede sunulması, umrecilerin kültürel ve dini deneyimini zenginleştirme çalışmalarının bire bir parçası olduğu aktarıldı.

Suudi Arabistan’daki her havalimanından vize alabilen ülke vatandaşlarının birlikte ESIR, İngiltere ve Schengen vizesi sahiplerinden pasaportunda ülkeye giriş damgası bulunanların, tıpkısı kereye belli almak neredeyse şipşak umre yapabilecekleri belirtildi.

Açıklamada antrparantez, ocak ziyareti vizesi ve şahsi müzakere amacıyla ara sınav alanların, Suudi Arabistan’daki akraba ve arkadaşlarını ülfet ederken “Umre” uygulaması üzerinden termin alıp, birleşik millî vize platformuna başvurarak, umre yapabilecekleri anlatım edildi.

Share: