Tekirdağ yerli haberleri | Tekirdağ’da talih uçurtmalarla kaplandı

Tekirdağ’üstelik yüzlerce çocuğun katıldığı uçurtma şenliğinde şans rengarenk uçurtmalarla kaplandı.

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde Süleymanpaşa Belediyesi vasıtasıyla düzenlenen uçurtma şenliğine yüzlerce çocuk katıldı. “Sunma Evire Çevire Uçurtma” ve “En Yükseğe Sâdır Uçurtma” kategorilerinde yarışmanın düzlük aldığı şenlikte; ‘Bilim ve Cümbüş Atölyeleri’, ‘Macera Küpleri’, ‘Şişme Oyun Grupları’, ‘Tiyatro ve Kukla Çadırı’ kabilinden değişik etkinlikler düzenlendi. Yüzlerce vatandaşın uçurtma şenliği sebebiyle atak ettiği kenar alanda adeta aşama atılacak meydan kalmadı. Bazı dallar, zat yaptığı uçurtmalarla şenliğine katılırken uçurtma getirmeyen kimi çocuklara da Süleymanpaşa Belediyesi aracılığıyla uçurtma armağan edildi. Süleymanpaşa İlçesinde baht adeta uçurtmalarla kaplandı.

Düzenlenen şenlikle ilişik konuşan Süleymanpaşa Belediyesi Başkanı Cüneyt Yüksel, “Süleymanpaşa’birlikte domuzuna aynı pazar günündeyiz. Füru aileleri ile alay malay uçurtma şenliğine katıldılar. Görüyorsunuz gökyüzünde tekmil bir görüntü var. İnşallah akşama büyüklüğünde kim bu proses keyifli olacak. Velilerin; annelerin, babaların çocuklarıyla alay malay antlaşma geçireceği tıpkısı etkinlik ergin oldu. Şayet kim albeni iyice olursa önümüzdeki aylarda bu gibi etkinlikleri tıpkı daha yapmayı planlıyoruz. Sayısını belirleme edemedik ama şu anda çok neşeli bir düzlem var. Alçak bir katılımın olacağı gözüküyor. Elimizde yeteri büyüklüğünde uçurtma var herkese uçurtma vereceğiz ve çocukları eğlendireceğiz” diye konuştu.

Şenliğe çocuklarıyla alay malay katılan Veli Ofluoğlu, “Çok domuzuna benzeri etkinlik. Süleymanpaşa Belediyesi geldiğinden beridir haddinden fazla güzelce etkinlikler yapıyor. Bu etkinlikte onlardan biri. Kollar sıraya girdi, hemencek gidip uçurtmalarını aldı. Araç yaptırmadık çünkü tığ yarışmaya girmeyeceğiz. Iyice organizasyonlar yapıyorlar. Cüneyt Yüksel banal müthiş işler yapıyor.” dedi.

Şenlikte çok eğlendiğini belirten torunlar ise, Süleymanpaşa Belediye Reisi Cüneyt Yüksel’e teşekkür ederek, “Cüneyt Yüksel’e böyle tıpkısı düzenleme yaptığı üzere çokça teşekkürname ederiz. Çokça mutluyuz. Haddinden Fazla sevindik. Uçurtmalar için teşekkürname ederiz” dediler.

Uçurtma şenliği sonucunda dereceye giren çocuklara değişik ödüller verildi. – TEKİRDAĞ

Share: