TESK Umumi Başkanı Palandöken, Bartın ve Zonguldak’ta ziyaretlerde bulundu

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Umumi Başkanı Bendevi Palandöken, Bartın ve Zonguldak’ta ziyaretler gerçekleştirdi.

İlk olarak Bartın Valiliğini musahabe eden Palandöken, Ilbay Nurtaç Aslan ile düşünce alışverişinde bulundu. Palandöken, elan sonradan esnaf odalarının başkanları ile aynı araya gelerek sorun ve talepleri dinledi.

Palandöken, gazetecilere, pandemi ve kentte meydana mevrut başat felaketlerinden bilahare bölgenin sosyoekonomik yapısını görmek için ziyaretler yaptıklarını söyledi.

Bartın’ın kültürel ve tabiat varlığı, denizi ve sahili ile Türkiye’nin işaret şehirlerinden olduğunu tamlayan Palandöken, “Bartın, Ankara ve İstanbul gibi merkezlere çokça andıran ve Türkiye’nin kül kilit noktasında. Hem turizm yönünden hem uran yönünden hem dahi halk sanatları ve örgensel ürünler yönünden bile balaban bir kentimiz. Eminim kim başkanlarımızla alay malay henüz sunturlu işlemler yapacaksınız.” dedi.

Palandöken, problemin olmadığı yerde işin bile olmadığını tabir ederek, “Siz sıkışık iki pare dominant felaketi geçirdiniz. Zımnında çokça maddesel hasar gördünüz. Bunların makul kısımları ihtişam destekleri ile aşıldı. Esnafın bu konulardaki mağduriyetlerinin giderilmesi üzere konfederasyon başkanı yerine meselenin üzerinde ısrarla duruyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Basına sınırlanmış devam eden ziyarette Palandöken, kentteki çığır odaları başkanlarıyla görüştü.

Daha bilahare Zonguldak’a gelerek Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini musahabe eden Palandöken, Zonguldak’ın etken, er kişi insanların diyarı olduğunu söyledi.

Zonguldak’ta olmaktan mutluluk duyduğunu tamlayan Palandöken, esnaf sanatkarın iki yıllık pandemi sürecinde koskocaman sıkıntılar yaşadığını ve yıpranmamış yıpranmamış toparlanma süreci başladığını dile getirdi.

Zincir marketlere eleştiride mevcut Palandöken, haksız ticaretin yapıldığını, dolayısıyla düzensiz yasasının benzeri dakika önceki çıkması gerektiğini sözlerine ekledi.

Share: