Vekil Maksat Kurum, göz ve kira fiyatlarının hemen düşeceğini söyledi

Kasaba, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Gaye Hava, Gaziantep’te düz yazı edilecek Yeşilvadi 3 Bükülmüş Köprülü Kavşağı’nın esas atma töreninde yaptığı konuşmada, Gaziantep’i ayn bebekleri yerine gördüklerini, bu eren şehre TOKİ tarafından bugüne kadar hep yatırım değeri 6,8 milyarı bulan asar kazandırdıklarını söyledi. Kente 20 bin 500 yıpranmamış yuva kazandırdıklarını, camiler, okullar, sağlık ocakları, amme binaları, spor salonları, 33 bin izleyici kapasiteli stat dürü ettiklerini anlatan Gurur, şöyle devam etti:

“Ama durmuyoruz. Mecmu yatırım tutarı 4,2 milyar teklik projelerimize olanca hızımızla bitmeme ediyoruz. Bunun içerisinde 5 bin 700 bölük var, millet bahçeleri, alnaç yenileme ve sokak güzelleştirme projeleri, içmece suyu hatları, atılan su tasfiye ve posta düzenlemelerine kadar onlarca yatırımımız var. Gaziantepli hemşehrilerimiz seçkin şeyin genişlik güzelini adalet ediyor. Sebep? Çünkü Anteplinin alnı terli, Anteplinin gözleri ışıl ışıl, Antepli vakur. Biz Anteplilerde kökü yüzyıllara uzanan balaban bir duruşu, nazik tıpkı tarihi görüyoruz. Şehitkamil Kuzeykent’te 2 bin 149 eskimemiş ev mensur ediyoruz. Özge ilçelerimizde toplam 5 bin 986 konut yapıyoruz. Nurdağı’nda 211, İslahiye’üstelik 430 konutumuzun yapımında birlikte sona geldik. Şahinbey Güneykent’te 2 bin 417 konutumuzun, Nizip’te 499 konutun yapımına bitmeme ediyoruz. Tamam, bu kadarıyla yetinebilir miyiz? Gaziantep büyürken tığ yerimizde sayamayız. Şehitkamil Kuzeyşehir’de 2 bin 429 konutumuzun yapımına ilkgüz ayında başlıyoruz. Bu yılın böylelikle ve 2023’ün evvel aylarında, toplamda doğrulama edeceğimiz 10 bin yıpranmamış yuvamız şimdiden alımlı çalımlı hayırlı olsun.”

“GÖZ VE KİRA FİYATLARI HIZLI ŞEKİLDE DÜŞECEK”

Yeni basamak yapımlarıyla ilişkin de müjdeler veren Gelgel, “Sayın Cumhurbaşkanımız geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Altını tarihinin arz nazik sosyal bölük projesinin ilk müjdesini verdiler. Cumhurbaşkanımız Antep’e çok yüksek sayıda aynı hane yapılması talimatını bizlere verdiler. Tığ bile inşallah Gaziantep’imize TOKİ eliyle 10 bin kullanılmamış ev yapacağımızın sözünü buradan veriyoruz. Antrparantez Büyükşehir Belediyemizin yapacağı 3 bin 500, Şahinbey Belediyemizin düz yazı edeceği 1500 konutla beraber toplam 15 bin bakir yuvayı sizlere ihsan ediyoruz. Tabii bizim şu anda Antep’in dört bir yanında 50 ve 100 bin sosyal bölük projemizdeki 8 bin 135 konutumuzu ve biten 20 bin 500 kullanılmamış yuvamızı birlikte eklediğimizde Antep’imize 43 bin 500’den aşkın ev kazandırmış olacağız. İşçi kardeşlerimiz, güre kardeşlerimiz, kullanılmamış evli kardeşlerimiz, engelli ve emeklilerimiz, şehit ve gazi ailelerimiz yıpranmamış yuvalarına arz makul ifa koşullarıyla, icar öder kabilinden eş olacaklar. Şuna inanın, bu kampanya duyurulduğu andan itibaren hem konut fiyatları hem bile kiralarda düşüş başladı. İnşallah gücük süre içerisinde zincirleme yerine bölük ve kira fiyatları daha üstelik aceleci ayrımsız şekilde düşecek. Yüzlerce sektörü ilişkin bu bölük kampanyasıyla mobilyacısından camcısına, marketinden yapım sektörüne, tam esnaflarımız 85 milyon kazanacak, Antep kazanacak, Türkiye kazanacak.”

KENTTEKİ YATIRIMLAR

İller Bankası ile bu zamana kadar 2,2 milyar teklik yatırımla 86 eseri Gaziantep’e kazandırdıklarını, 468 milyon teklik 16 yatırımın ise olanca hızıyla devam ettiğine belen fail Kurum, kentte yapılan projelerin detaylarını anlattı. Toplam maliyeti 290 milyon liralık olan baran suyu, içme suyu enfrastrüktür hatları, 6 bin metre uzunluğundaki angajman yolları, 3 ast geçidi ile iki ana aks üzerinde mensur edilecek Yeşil Düz 3 Katlı Köprülü Munsap projesinin de ulaşımda çok balaban tıpkı dönüm noktası olacağına bel fail Çalım, “Hem kazaları bildirme uzuv indirecek hem bile Yeşilvadi Kavim Bahçesi girişinden başlayarak dayanıklı haddinden fazla mahallemizin da bağlantısını sağlayacak. Bu munsap yardımıyla vatandaşlarımız kırıcı ayrımsız mahrukat tasarrufu yapmış olacak. Sonunda yer kirliliği, çekicilik kirliliği sunma uzuv inecek. Değme şeyden mavera Anteplilerin yıllardır beklediği sav çözülecek, gidiş geliş yoğunluğu azalacak. Elhasıl kavşağımız canımız üzere, malımız amacıyla, çevremizin geleceği üzere balaban tıpkısı fayda sağlayacak.” diyerek konuştu.

“2023 SEÇİMLERİ NAZIK EHEMMIYET ARZ EDİYOR”

Kavim üzere çalışmaya bitmeme edeceklerini aktaran Çalım, “Yegâne aynı gayemiz var, zaman yazdığımız Antep’ten aldığımız güçle, sizlerden aldığımız dualarla, milletimizden aldığımız destekle yeni bir ruz, yeni ayrımsız boy, yeni aynı yengi hikayesi düzenlemek. İşte bu noktada 2023 seçimleri balaban ayrımsız ehemmiyet arz ediyor. Bu seçimde ‘durmak bulunmayan yola devam’ diyenler ile ‘neme lazımcılar’ yarışacak. Bu seçimde ülkesine hizmetkar olanlarla ülkesini küresel lobilere şikayet edenler yarışacak. Dünyanın ayn bebeği Antep’ten ‘Dünya beşten büyüktür’ diyerek haykıranlarla ‘Aman kimseyi rahatsız etmeyelim’ diyenler mücadele edecek. İlk günkü aşkla, azim ve kararlılıkla balaban Türkiye amacıyla çalışacağız. Buradan hep alay malay bayram veriyoruz, çalınmadık husus, girilmedik ayak bırakmayacağız. 781 mahallemizin tamamında, bilcümle gönüllere dokunacağız. 2023 seçimlerinde, cumhurbaşkanımızı sunma yüksek oyla, bakir aynı rekorla destekleyeceğiz.” ifadelerini kullandı.Share: