Ankara haberleri! Icra Vekili Aristokrat, Ankara’daki oymak düğününe katıldı

ANKARA’üstelik, Pinyanişi aşireti tatmin önderi aksiyon insanı Teoman Zeydan’ın oğlu Nedimcan Zeydan (24) ile Trabzonlu hisse senedi insanı Mehmet Helvalı’nın kızı Mihriban Helvalı (23), dünyaevine girdi. Türkiyenin birçok ilinin yanı sıra daraç dışından birlikte İran, Irak, Hollanda, Katar, Almanya, Suudi Arabistan’dan kısaca 3 bin davetlinin katıldığı çiftin tıpkısı otelde yapılan düğününde takılar kurulan sandığa atılırken, miktarı açıklanmadı. İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, çiftin nikah şahitliğini yaptı.

Ankara’dahi aktif Pinyanişi aşireti yetinme önderi aksiyon insanı Teoman Zeydan’ın Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Üniversitesi İşletme Fakültesi akıbet sınıfta okuyan oğlu Nedimcan Zeydan ile Trabzonlu gelişim insanı Mehmet Helvalı’nın benzeri fakültenin sonuç sınıfından okuyan kızı Mihriban Helvalı, Ankara’nın ötede otellerinden birinde cumartesi akşamı yapılan düğün töreni ile dünya evine girdi. Çiftin nikah şahitliğini ise İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Amme Başdenetçisi Haysiyet Malkoç, AK Parti 21’inci Gün Bingöl Saylav Hüsamettin Korkutata,  DÜRÜST Parti Van Mebus İrfan Kartal, Şırnak Mebus Rizgin Angajman, 23’üncü Gün Cıvıl Cıvıl Saylav Ayhan Yılmayan, 19’uncu Çevrim Zonguldak Milletvekili Ulu Teferruatlı, Dert Şehremini Müddeiumumi Sayan ve Zeydan ailesinin büyüğü Temiz Zeydan yaptı. Düğüne Türkiye’nin bir nice ili ile sıkı dışından birlikte İran, Irak, Hollanda, Tren, Almanya, Suudi Arabistan’dan tahminî 3 bin çağrılı katıldı. Çiftin düğününde takılar damadın babası hareket insanı Teoman Zeydan’ın isteği üzerine sandığa atılırken, miktarı ise açıklanmadı. Düğüne katılanlar şarkıcı Ceylan ile Hakkarili lokal sanatçı Dirayetli Aslan’ın söylediği şarkılar eşliğinde halay çekip, horon teptiler.

‘BU BALABAN BİR DOSTLUĞUN VE BİRLİĞİN TEZAHÜRÜDÜR’Çiftin nikah şahitliğini işleyen İçişleri Bakanı Aristokrat, bu düğünün dostluğun ve birliğin tezahürü olduğunu belirterek, “Teoman Zeydan ve eşi Hakkarili; gelinin ana ve babası da Trabzonlu. Hakikaten memleketin tıpkısı yoluyla benzeri tarafına adamakıllı bir ilişik götürüyorsunuz. Pinyanişi aşireti Şark ve Güneydoğu Rum Bölgesi’nde serbest bire bir nüfusa eş tıpkı oymak. Bu hususi günde bu aşiretin şerefi, asaleti gücü, sevgisi değme öz burada. Şarki ve Güneydoğu Küçük Asya’de hakeza hangi büyüklüğünde diri kayırıcı tanıyorsam Tanrı’a şükürler olsun kim; kâffesi bugün bu salonda. Bu büyük ayrımsız dostluğun ve birliğin tezahürüdür. Düğünler, cenazeler bire bir zamanda dostlukların sunma balaban dayanışmasını ortaya koyarlar. Allah kimseyi dostundan natamam etmesin” dedi.Damadın babası hareket insanı Teoman Zeydan ise, düğünlerine katılan ilkin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu girmek amacıyla gayrı kamu konuklara teşekkür etti. Zeydan, gelen konukların elkızı ve damada takacakları ağırlık ya dahi hediyelerin gösterişten ırak, sınırlı olması üzere kapalı tıpkı kasa kullandıklarını belirterek,”Düğünümüzü israfa ve gösterişe dönüştürmeden Cenabıhak’ın rızasına resulün sünnetine akıllıca yapmaya özen gösterdik. Konuklarımız, bizleri bu bahtiyar ve fena hâlde günümüzde bekâr bırakmadılar. Birbirinden altın davetlilerimizi ikram etmek bizleri onurlandırdı. Düğünümüze ayrı tıpkısı mutluluk ve güzellik kattılar” diyerek konuştu.

Share: