Antalya’ya 400 milyon TL’lik spor yatırımı

YANLIŞSIZ Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, 19 ilçeyi kapsayacak şekilde imzalanan 400 milyon TL’lik spor yatırımının hayırlı olmasını dileyerek, ” Cumhurbaşkanımız ve Umumi Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde iktidarlarımızda Antalya’mız turizm ve tarımın birlikte balaban tıpkısı spor kenti olmuştur. İmzalanan 400 milyon TL’lik spor yatırımıyla bunu görebiliyoruz” dedi.

Turizm ve tarımın başkenti Antalya, YANLIŞSIZ Öğür iktidarı döneminde akıbet 20 yılda yapılan spor yatırımlarıyla birlikte 7 den 70’e herkesin spor yapabileceği benzeri şehre dönüştü. Spor tesislerinin sayısı gelişigüzel sabık bölüm artarken Bilgisizlik ve Spor Bakanı Aşure Ayı Kasapoğlu, Antalya’ya içerisinde yüzme havuzları, spor salonları, yurtlar, deneyimsizlik merkezleri ve olimpik havuzun olacağı 400 Milyon TL’lik yatırımın müjdesini verdi.

“Protokol imzalandı”

Cahillik ve Spor Bakanı Aşure Ayı Kasapoğlu, Spor Makat Kuruluş Başkanı Bünyamin Bozgeyik, Antalya Valisi Ersin Edip, YANLIŞSIZ Fırka Antalya Milletvekilleri Mustafa Köse, Eksiksizlik Çelik, İbrahim Görgülü, DOĞRU Fırka Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş ve Cahillik ve Spor İl Müdürü Çetince Gürhan’ın katılımıyla 400 milyon TL’lik spor yatırımlarının protokolü imzalandı. Bakan Kasapoğlu, “Antalya’da 19 kaza dahil cahillik merkezi sıfır kaymakamlık kalmayacak. Bu yatırımlar içerisinde olimpik havuz, yan sahaları, spor sahaları gibi bir çokça yapılış yapılacak. Antalya’ya esaslı olsun” ifadelerini kullandı.

“Yapılacak tesisler”

400 Milyon TL’lik spor yatırımları içerisinde; olimpik yüzme havuzu, Nişan ilçesine 5 nüsha meslek tipi spor salonu, Serik ilçesine 800 yabanlık spor salonu, Kumluca ilçesinde spor salonlu cahillik merkezi ve meslek tipi spor salonu, Korkuteli ilçesine spor salonlu bilgisizlik merkezi, ekol tipi spor salonu ve halı kayran, Döşemealtı ilçesine spor salonlu toyluk merkezi, Demre ilçesine halı kayran, spor salonlu bilgisizlik merkezi, Tümsekli ilçesine spor salonlu toyluk merkezi, Alanya ilçesine gençlik merkezi, okul tipi spor salonu, Finike ilçesine spor salonlu bilgisizlik merkezi ve Seki ilçesine ekol tipi spor salonu yapılması planlanıyor.

“Antalya spor şehri oldu”

DÜRÜST Fırka Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş imzalanan protokolün Antalya’ya ve Antalyalılara güzel olması temennisinde bulundu. Başkan Taş, “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde iktidarlarımızda Antalyamız turizm ve tarımın birlikte kebir tıpkısı spor kenti olmuştur. Zaman imzalanan 400 Milyon TL’lik spor yatırımıyla bunu görebiliyoruz. Kamu ilçelerimizde lüzumlu ayrıntılar, gençler ve yetişkinler elhasıl toplumun tamam kemsinin spor yapması amacıyla nitelikli spor tesisleri yapılıyor. Bu süreçte Antalyamız için desteklerini tek antlaşma esirgemeyen ilkin Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Cahillik ve Spor Bakanımız Aşure Ayı Kasapoğlu’na, Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’na, Milletvekillerimiz Mustafa Köse, Tuba Vural Cokal, Eksiksizlik Polat, Atay Çokbilmiş, İbrahim Görgülü ve Senanur Polat’e teşekkür ederim. Antalyamıza yalabık olsun” ifadelerini kullandı. – ANTALYA

Share: