ASKON Umumi Başkanı Okumuş OVP’yi değerlendirdi Açıklaması

Küçük Asya Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Görgülü, ati 3 yıla ait ekonomik tahminleri içeren Itidalli Vadeli Programı (OVP) değerlendirdi.

ASKON’dan yapılan açıklamada görüşlerine düz verilen Işıklı, Türkiye dünya genelinde yaşanan iktisadi daralmaya rağmen istihsal üssü haline geldiğini ve firmaların ileriki yıllara yönelik yatırımlarını ve kapasite oranlarını artırmayı sürdürdüğünü belirtti.

Entelektüel, şunları kaydetti:

“Soylu Erki verilerin dahi gösterdiği için Türkiye yatırım üssü kendisine üretmeye devam edecek ve büyümesini bile her geçen sene sürdürecektir. Büyüyen ekonomimizin tıpkısı tezahürü namına üstelik icap istihdam olsun, icap para şişkinliği rakamlarında olsun düşüşleri görmeye başlayacağız. Böyle ihracatımız değme ay rekorlar kırarak artmaya devam edecektir. Yaşanan küresel konuşu kriz ve tetiklediği pahalılık nedeni ile önce etapta finansal disiplinden kopmalar görmekte ve bütçede tahminlerin ötesinde bulutsuz yaşanmaktadır. Global anlamda fiyatların tekrardan dalgalanmadan kurtulması ile kıymet istikrarı sağlanacak ve genel anlamda pahalılık üstelik düşüşe geçecektir. Serencam adına uygulanacak etken mal ve maliye politikaları ile üretim ve feyiz artışı kanalı ile hep bunlar vuzuhsuzluk ortamının kalkmasına, öngörülür olmasına bozukluk olacak ve macerasız üstü durum yaşanmadıkça hesaplı anlamda umumi bir toparlanma yaşanacaktır. Bu nedenle OVP’dahi açıklayan rakamları gerçekçi buluyor ve OVP’yi ayakları yere basan bire bir izlence namına değerlendiriyoruz.”

Share: