Gazipaşa’da sabahleyin namazında depremzedeler amacıyla Kur’an-ı Alicenap okundu

Antalya’bile, Gazipaşa İlçe Müftülüğü tarafından her hafta planlı Sabah Namazı Buluşması’nda, 6 Gücük Ay depremlerinde hayatını kaybeden vatandaşlar için Kur’an-ı Semih okunup, dualar edildi.

Gazipaşa İlçe Müftüsü Gönüllü Başar öncülüğünde İstiklal Mahallesi Nakız Camii kendisine tanıdık Dr. Mehmet Gönüllü Leylek Camii’nde düzenlenen etkinliğe çokça sayıda yurttaş katıldı. Program; sabahleyin namazından evvel, Kahramanmaraş depremlerinin arkası sıra hayatını kaybeden binlerce vatandaş amacıyla Kur’an-ı Verimli okunmasıyla başladı. Sabahleyin namazının cemaatle kılınmasının arkası sıra İlçe Müftüsü Fahri Başar eliyle gelişmemiş bire bir sohbet gerçekleştirildi. Arkası Sıra Müftü Başar aracılığıyla dua okundu. Programın bitiminde ise, camiyi dolduran cemaate cami süresince kahvaltı ikramı yapıldı.

“Depremzede kardeşlerimiz amacıyla Kur’an-ı Cömert okuyup, dualar ettik”

Rastgele hafta farklı tıpkı camide gerçekleşen Sabah Namazı Buluşması’nın ilişki ve beraberliğe açacak olduğunu dile getiren Müftü Başar, “Dr. Mehmet Gönüllü Leylek Camii’nde Sabahleyin Namazı Buluşmamızı gerçekleştirdik. Buluşmamızda hem cemaatimizle gelişigüzel sabah namazımızı fiil ettik, hem da Kahramanmaraş depreminin peşi sıra hayatını kaybeden ve deprem bölgesinde yaşamını sürdüre depremzede kardeşlerimiz için Kur’an-ı Selek okuyup, dualar ettik. Bu cins etkinlikler, bizlerin henüz da el birliği, birleşme, birlik ve el birliği içerisinde olmamıza açkı olmaktadır. Buluşmamıza katılan önder hatiplerimize ve vatandaşlarımıza teşekkürname ederiz. Antrparantez kıran nedeniyle hayatını kaybeden cümle vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, depremden etkilenen birlik vatandaşlarımıza da önceki olsun dileklerimizi iletiyoruz” ifadelerini kullandı. – ANTALYA

Share: