Hırsızlıkta bakir taktik: ‘Servis elemanıyız’ deyip kombileri çaldılar

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde kendilerini aynı kombi firmasının elemanı diye tanıtan şahıslar, 13 bin ve 10 bin lira almak amacıyla 2 kombi çaldı.

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesi Çınarlı Mahallesinde bulunan iki ayrı ikamete her an kendilerinin servis elemanı olarak tanıtıcı şahısların, 13 bin TL ve 10 bin mesabesinde iki adet kombiyi bakım yapacakları bahanesi ile çaldı. Olayın ihbar edilmesi konusunda Tekirdağ İl Güven Müdürlüğü Düzenlilik Şube Müdürlüğü Arakçılık ve Cepçilik Kürsü Amirliği ekiplerince yapılan icraat sonucu iki arakçılık olayını gerçekleştiren şahısların T.S. (34) ve O.K. (26) isimli şüpheliler oldukları tayin edildi. T.S., Kumbağ ilçesinde yapılan çalışmalar sonucu yakalanarak gözaltına alındı. Şahsın antrparantez Güveni Kötüye Istimal suçundan iki aranma kaydı olduğu belirleme edildi. Sakil isim için mukteza işlemlere başlatıldı.

Hırsızlık olayına ilgi çeken yetkililer, servis elemanı olsa dahi kombilerini söktürmemelerini, umum arızalarının sökülmeden tamirinin yapılabildiğini, sökülüp takılması durumunda kategorik çıkışlı bire bir makine mühendisinin taharri etmesi gerektiği uyarısında bulundu. – TEKİRDAĞ

Share: