Honaz’ın Yolları Yenileniyor

Honaz Belediyesi ekipleri, ilçede ulaşımı daha tehlikesiz ve konforlu hale getirme hedefiyle kere imal, bakım ve onarım çalışmalarına yordam verdi.

Honaz Belediyesi Malumat İşleri ekipleri, belirlenen program dahilinde ilçede gerekseme duyulan tüm bölgelerde yol yapım ve tamir çalışması gerçekleştiriyor.

“MERMER VE TRAVERTEN İŞLETMELERİNİN LOJİSTİK SORUNU GİDERİLDİ”

Sathi kaplama asfalt ile kilit parke taşı zemin ve sefer onarma işlemlerinin sürdüğünü tamlayan Honaz Şehremini Yüksel Pervane, “İlçe genelimizde rutin şehremaneti hizmetlerimizin birlikte öğün imal ve düzenleme işlerimizi da devam ettiriyoruz. Belirleme ettiğimiz ihtiyaç duyulan bölgelerde kat imal çalışmalarını sürdürüyoruz. İlçemiz benzeri sanayi bölgesi. Nesiç, makine ve cilt endüstri işletmelerinin yanı sıra pamuk taşi ve mermer fabrikaları dahi aheste namına faaliyetlerini sürdürüyor. Kocabaş Mahallemizde saha düz Ballıbaba Boğazı ülkemizin mefret pamuk taşi yataklarının bulunduğu benzeri mıntıka. Mermer ve traverten işletmelerinin bulunduğu alandaki kısaca 5 kilometrelik el hem yetersiz kalıyor hem de ürünlerin taşınmasında ve fabrikalara ulaşımda hele kış günleri çamurdan, yaz günleri ise tozdan etkileniliyordu. Burada mehabetli ayrımsız say gerçekleştirerek kâin yolu yeniden düzenledik. Genişletme ve dolgu çalışmalarını gücük sürede tamamlayarak yolu sathi istila asfalt ile kaplayarak trafiğe açtık. İşletme sahiplerine yavuz olsun” dedi.

Başkan Kepenek, Honaz Belediyesi ekiplerinin bütün imkanlarıyla seferber edildiğini ve açılacak olan bakir caddelerle vatandaşın karşı karşıya kaldığı trafik problemlerinin azalacağını vurguladı. Kepenek, alelhusus endüstri siteleri işletmelerinin ulaşım üzere eskimemiş planlı bu yolları kullanmaları ile birçok muvasala sorununun çözüme ulaştığını bile sözlerine ekledi.Share: