İYİ Parti’nin transferleri sürüyor! Partiye katılan sakat AK Partili milletvekili Hevesli Kaban’ın rozetini Meral Akşener taktı

Eski Tarım Bakanı, AK Tümen Şanlıurfa Saylav Eşref Fakıbaba’nın vekillikten ve partiden incizap etmesi geçtiğimiz hafta yöntem arenasına bomba gibi düştü. Fakıbaba partinin düşünceleriyle özlük düşüncelerinin uyuşmadığını belirtmiş ve İYİ Fırka’ye katılacağını açıklamıştı. Dikkatleri üstüne toplayan Fakıbaba, İYİ Tümen lideri Meral Akşener’le konuştuktan sonradan bu kararı aldığını belirtmişti.

ESKİ DOĞRU PARTİLİ VEKİL İYİ PARTİ’YE GEÇTİ

Bu gelişmeler halen gündemdeki yerini korurken ilgi calip tıpkısı alıntı haberi daha geldi. Erzincan’da iki dönem MHP Uray Başkanlığı ve tıpkısı dolaşma YANLIŞSIZ Öğür milletvekilliği özne Istekli Tepe, İYİ Parti’ye katıldı. Kaban’ın rozetini tümen genel merkezinde Meral Akşener taktı.

GELİŞMEYİ AKŞENER’İN DANIŞMANI AÇIKLADI

Kaban’ın İYİ Fırka’ye geçmesini içtimai medya hesabından duyuran Meral Akşener’in danışmanı Ömer Karakaş, “Zaman, Liderimiz Sn. Meral Akşener; Elan evvel iki periyot Erzincan ilimizin MHP Şehremaneti Başkanlığını yapmış, Tıpkısı zaman birlikte AKP Mebusluk yapmış olan Sn. Eğilimli Tepe’a rozetini takarak partimize katılımını gerçekleştirmiştir. Kendisine İYİ’ler ailesine aynalı geldiniz diyorum” ifadelerini kullandı.

TALİP KABAN KİMDİR?

KTÜ Araba Mühendisliği Fakültesi mezunudur. Erzincan Uray Başkanlığı, Erzincanspor Başkanlığı, Ankara Büyükşehir Belediyesi Ana Şehir İmar A.Ş. Ustalık Danışmanlığı ile 22. Dönem Erzincan Mebusluk yapmıştır. Evli ve iki yavru babasıdır; ayrıca Kamu Görevlileri Etik Müesses üyeliği görevinde bulunmuştur.

Share: