Kadınlar Gününde, kadınlardan depremzedeler amacıyla anlamlı debi

Kadınlar Gününde, kadınlardan depremzedeler amacıyla manidar akıntı

Kadınlar, depremzedeler için metrelerce uzunlukta tezgah açtı

MARDİN – Mardin’de kadınlar, depremzede vatandaşlara yardımda çıkmak üzere yararlı çarşısı düzenledi.

Mardin’de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadınlar, anlamlı benzeri hareket yaparak, depremzede vatandaşlar için müfit çarşısı düzenledi. Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş ve Sülale Hizmetleri Daire Başkanlığı öncülüğünden planlı çarşıda kadınların öz elleri ile yaptığı yemekler, kıyafetler ve halk sanatları ürünleri satışa çıkarıldı. Ürünlerden kazanılan sağlık ise depremzede vatandaşlara yardım gayeli kullanılacak. Çarşının açılışını ise Mardin Valisi Büyükşehir uray Komutan vekili Mahmut Demirtaş, Artuklu Belediye Başkanı Mehmet Tatlıdede ve memleket protokolünün kurdele kesimiyle gerçekleşti.

“Herkes özlük evinde yaptığı yemekler ve kıyafetleri satarak yardımda bulunacak”

Parçalanmamış kadınların kadınlar gününü kutladığını belirten Vali Demirtaş, “Mardin halkı yer sarsıntısı bölgeleri amacıyla seferber olmuştur. Bugünde kadınlarımız yer sarsıntısı bölgesine yardımda bulunmak amacıyla seferber olacaklar. Cümle özlük evinde yaptığı yemekler ve kıyafetleri satarak yardımda bulunacak. Buradan gelen gelirleri bağışlayacaklar. Birlik Mardinli kadınlarıma teşekkürname ediyorum” dedi.

Kendi evlerinde yapıp getirdikleri yemekleri sattıklarını tamlayan Umu Açılan, “bugün depremzede vatandaşlarımız üzere buradayız. Cenabıhak hepsinin yardımcısı olsun. Cenabıhak’ım tıpkısı henüz hakeza ayrımsız husus yaşatmasın. İlk kere zaman bu büyüklüğünde sönük ayrımsız kadınlar haset kutluyoruz çünkü üzgünüz. Nazik aynı felaketin içerisindeyiz ama yağa kalkıyoruz. Allah’ım aynı daha böyle aynı yaşatmasın” şeklinde konuştu.

Share: