Kahramanmaraş’ta gidiş geliş kazası tatbikatı yapıldı

Kahramanmaraş’ta, pahal bap taşıyan araçların karıştıkları kazalara engelleme ve güvenlik tedbirleriyle ilişkin tatbikat gerçekleştirildi.

Kahramanmaraş İl Açıkgöz Komutanlığı koordinasyonunda, İl Afiyet Müdürlüğü, AFAD, İl Emniyet Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ve karayolları ekiplerinin da katılımıyla Kahramanmaraş- Kayseri esmer yolu Andırın misil ayrımında gerçekleştirilen tatbikatta, senaryo gereği yavaş yön taşıdığı tam kazaya müdahil iki araca müdahale edildi.

Tatbikatta, çetin bap haiz komütatör sürücüsü ile yolun karşısına geçmeye etkin bir gayrı araç sürücüsünün çarpışması sonucu 1 emanet ciddi yaralandı. Sakil madde haiz pikap sürücüsünün vasıta içerisinde sıkıştığı ve 1 kişinin dertli olduğu bilgisi üstüne görüngü hesabına bitirmiş, itfaiye aracı ve afiyet ekipleri atıf edildi. Ilçe adına gelen jandarma ekipleri gidiş geliş güvenliğini sağladı, itfaiye ve sağlık ekipleri da yaralıyı kontrollü şekilde araçtan çıkardı. Yanık ambulansla hastaneye sevk edildi.

Kahramanmaraş İl Güllabi Komutanlığı Gidiş Geliş Bölüm Müdürü Gedikli Kıdemli Astsubay Başçavuş Levent Özbek, gazetecilere, korkulu özellik haiz araçların yapmış olduğu gidiş geliş kazalarına dikkati bağışlamak için tatbikatın gerçekleştirildiğini belirterek herkesin gidiş geliş kurallarına uymasını istedi.Share: