Ordu gündem haberi: Kargaşa’da yurt ve ocak bulamayan öğrenciler, otellerde misafir ediliyor

KALABALIK Valiliği, kentteki üniversiteleri kazanıp pusat yaptıran öğrencilerin barınma üstüne yaşadığı sorunlar üzere girişimde bulundu. Güçlükle çıkmayan evet birlikte eş bulamayan darülfünun öğrencileri, valiliğin kiraladığı otellerde konuk ediliyor.

Valilik, Cahillik ve Spor Bakanlığı’na merbut Erdemli Tahsil Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarındaki işlemleri süren ve kiralık familya bulamayan öğrencileri otellerde mihman ediyor. Eğitim amacıyla kente mevrut ve kalacak yeri sıfır öğrenciler, valiliğe başvurarak, otellerde mihman edilmeye başlandı.

Kargaşa Valisi Tuncay Sonel, babasıyla Nevşehir’den Civil Civil’ya gelen, Kargaşa Üniversitesi (ODÜ) İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü kazanan Muhammet Fatih Güleç’i, Küşade Kapı’bile karşılayıp kardeş kardeş ederek, “Devletimizin katkılarıyla İçişleri Bakanlığı’mız ile Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığı’mızın koordinesinde bu yıl sınırlı kapasiteleri arttırıldı. Yedekte olan evet de evde yaşamak talip öğrencileri sabık sene olduğu üzere bu yıl bile misafir ediyoruz. Devletimiz her daim onların birlikte” diye konuştu.’ÇOK KIVANÇLI OLDUK’

Konuk edilen öğrencilerin sayısı ise bugün itibarıyla 137’ye ulaştı. Böyle tıpkı uygulamayla ilk defa karşılaştıklarını söyleyen darülfünun öğrencisi Muhammet Fatih Mütebessim, “Haddinden Fazla kivançli olduk. Haddinden Fazla adamakıllı benzeri aplikasyon. Ordu Valimiz Sayın Tuncay Sonel, elverişsiz çıkıncaya kadar bizleri misafir ediyor. Devletimizin şefkatini Sayın Valimiz bizlere gösterdi. Cenabıhak razı olsun” dedi.

Share: