Pazaryeri’nde depremzedeler amacıyla yarayışlı çarşısı kuruldu

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde kaza ve şehremaneti işbirliğiyle depremzede vatandaşlar için faydalı çarşısı kuruldu.

Pazaryeri Kaymakamlığı ve belediyesinin işbirliğiyle depremde engel gören vatandaşlar için faydalı çarşısı kuruldu. Yarayışlı çarşısında seçkin türlü besin, giyim ve türlü eşyalar satışa çıkartıldı. 3 devir sürecek olan yarayışlı çarşısından elde edilecek gelirin hepsi depremzedelere ulaştırılmak için Kıyamet ve Müstacel Uzanım Yönetimi Başkanlığına (AFAD) teslim edilecek.

Açılışa, Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Uğurlu, uyanık hane komutanı, güven emir vekili, Pazaryeri İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Ekinci, öğretmen, mektepli ve vatandaşlar katıldı.

Başkan Uğurlu hayır çarşısında ana açtığı esnada kameranın namına yöneltilmesiyle yaptığı açıklamada, “Öğrencilerimiz ve halkımızın şişman tıpkı desteğini aldık. Haddinden Fazla iyice bir gaz yuvarı inşallah rabbim bereketini arttırsın sarsıntı bölgesindeki kardeşlerimize bir nebzede olsa faydalı olabilirsek ne mutlu bize. Allah bizlere bir elan hakeza afetler yaşatmasın rabbim ülkemizi milletimizi korusun. Hayır çarşının zaman sürecek buradan elde ettiğimiz geliri depremzedelere yansıtmak amacıyla AFAD’ a konfirmasyon edeceğiz. Kamu deprem bölgesine buradan selamlarımızı iletiyoruz” dedi. – BİLECİK

Share: