Tatvan’da mecburi şita lastiği denetimi yapıldı

Tatvan’da mecburi kış lastiği denetimi yapıldı

BİTLİS Bitlis’in Tatvan İlçe Güvenlik Müdürlüğü Gidiş Geliş Bakı Fasıl Amirliği ekipleri yoluyla zorunlu kış lastiği denetimi yapıldı.

Kış mevsimine girilmesiyle birlikte bütün ülkede şehirlerarası denge ve arızi haiz ticari araçlar amacıyla şita lastiği zorunluluğu zaman itibariyle başladı. Kentin mahsus noktalarında sargaç denetimi fail gidiş geliş polisleri, şehirlerarası denge haiz ticari araçları bir tane biricik durdurarak lastik kontrolü yaptı.

Bitlis’te sevimsiz gelgel şartlarında karlı ve buzlu yollarda güvenli aynı trafik ortamının sağlanması, ters sargaç kullanımından kaynaklı beklenen trafik kazalarının önlenmesi için trafik polislerince yapılan denetimlerde, ticari araçların kış lastiği olup olmadığı arama edilerek lastiklerin diş derinlikleri ölçüldü.

Şita lastiğinin can ve mal güvenliği açısından büyük olduğunun vurgulandığı denetimlerde, sürücülere uyarılarda bulunularak gidiş geliş güvenliği ile ait brifing broşürü dağıtıldı. Denetimlerin devam edeceği bildirildi.

İnsanlar için dirimsel ehemmiyet genişlik eden tıpkısı denetleme olduğunu dile getiren Vabeste Özyer adlı vatandaş, “Trafik polislerinin görevini yapması bizim üzere haddinden fazla evire çevire. Seçme şeyden önce bizi düşündükleri üzere bu görevi yapıyorlar. Herkesin kış lastiklerini takmasını istiyorum. Özellikle ticari araçların” diyerek konuştu.

Bütün sürücülerin kışlık lastiklerini takmaları gerektiğini belirten Turgut Hüseyni ise “Aplikasyon banal adamakıllı ve beğendim. Tığ memleketimizi bildiğimiz amacıyla 1 Mesafe tarihini beklemeden taktık. Kısaca tıpkısı aydır memleketimizde soğuk albeni hakimdir. Biz da erkenden lastiğimizi taktık. Bilcümle sürücülerin dahi muhakkak takmalarını istiyoruz. Bu hareket şakaya gelmez” dedi.

Barış Karaca ünlü yurttaş ise iş yoğunluğundan dünya mecburen bugüne bıraktığını rapor ederek, “Deminden gidip lastiklerimi takıyorum” şeklinde konuştu.

Share: