Tekirdağ bili: Çerkezköy’de 19 Teşrinievvel Muhtarlar Haset Kutlandı

Türkiye Muhtarlar Derneği Çerkezköy Şubesi Başkanı Tahsin Akgün, 19 Ekim Muhtarlar Haset zımnında Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Törene, Çerkezköy Uray Komutan Vekili Mehmet Henifi Karataş üstelik katıldı.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’ndaki törene, Çerkezköy Kaymakamı Nazmi Tarihli, Belediye Başbuğ Vekili Mehmet Henifi Karataş, Şehremaneti Başbuğ Yardımcıları Enver Meze, Nedim Yılancı ve Esengül Çekinmezlik, Türkiye Muhtarlar Derneği Çerkezköy Idarehane Başkanı Tahsin Akgün ve mahalle muhtarları, siyasal parti temsilcileri, amme hava ve kuruluşlarının temsilcileri ile STK temsilcileri katıldı.

ATATÜRK ANITI’NA ÇELENK SUNULDU

Türkiye Muhtarlar Derneği Çerkezköy Şubesi Başkanı Tahsin Akgün yoluyla muhtarlar haset nedeniyle Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Çekinmek duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının arkası sıra kocabaşı Tahsin Akgün, günün fehva ve önemine dair müracaat yaptı. Çelenk töreninin sona ermesinin ardından İlçe Kaymakamlığı, Polis Güçleri Evi’nde 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla kabul töreni verdi.

“MUHTARLIKLAR DEVTLETİN YÜZÜDÜR”

Muhtarlık kurumlarının 19. yüzyılda şevket-umum ilişkilerinin iyileştirilmesi için merkezi idarenin aynı parçası olarak kurulduğunu kaydeden Akgün, “Muhtarlıklar oran ile el ortada tıpkısı güreşçi köprüsü, aynı katılımcı vazifesi görür. Devletin bölüt yer yakın temsilcisidir. Tıpkısı nevi devletin yüzüdür. Evcil yönetimler zarfında oylumlu ayrımsız fariza yapmaktadır. İlçemizde toplanmış 12 muhtarlık bulunmaktadır. İlçemizin nüfusunun 200 binden çok olduğu ve temas güzeşte bölüm çabuk tıpkısı şekilde arttığı düşünüldüğünde seçkin muhtarlık sayı farkı 10 ila 30 bin arasında vatandaşa hizmet etmektedir. Bu muhtarlıklar çokça acul tıpkısı şekilde büyüyen ilçemizde halkın sorunlarını çözebilmek amacıyla şişman bir gayretle çalışmaktadırlar” dedi.

Share: