Uyuşturucunun hayattan kopardığı cet ve 4 yaşındaki kızı için helallik alındı

Uyuşturucunun hayattan kopardığı ata ve 4 yaşındaki kızı üzere helallik alındı

KOCAELİ – Kocaeli’de esrar beğenilen evde dumandan etkilenerek yaşamını yitiren ağababa ve 4 yaşındaki kızının cenazeleri morgdan alınarak, evlerinin önüne getirildi. Cenazeler, helallik alınmasının peşi sıra Zonguldak’a gönderildi.

Olay, dün gece saatlerinde Darıca ilçesi Çalışma Mahallesi Çimen Çıkmaz üstünde meydana geldi. İddiaya bakarak, İbrahim Kansuz isimli erkek, evine kurduğu sistem ile esrar özellik kullandı. Benzeri müddet bilahare bütün daireyi saran uyuşturucunun dumanından, İbrahim Kansuz’un eşi Songül ve çiftin 4 yaşındaki çocukları Ilkgüz Mina etkilendi. Aileye ulaşamayarak eve mevrut yakınları, kapıyı kimsenin açmadığını görünce endişelenerek durumu 112 Müstacel Davet Merkezi’ne bildirdi. İhbar üzerine adrese keyif ve polis ekipleri atıf edildi. Kapıyı açan polis güçleri ekipleri, dairenin içerisine girdiklerinde çiftin ve minik Ilkgüz Mina’nın yerde yerli tıpkısı şekilde yattığını gördü. Sağlık ekipleri, yaptıkları tetkiklerin ardından baba İbrahim Kansuz ve 4 yaşındaki kızı Eylül Mina Kansuz’un hayatını kaybettiğini belirledi. Esas Songül Kansuz ise sağlık ekiplerinin önceki müdahalesinin ardından hastaneye kaldırıldı. Annenin durumunun pahal olduğu öğrenilirken, hayatını kaybeden cet ve kızın donmuş bedenleri otopsi geçmek üzere morga kaldırıldı. Öte yandan çiftin gayrı çocuklarının ise görüngü sırasında başka ayrımsız akrabasının evinde olduğu öğrenildi.

Cenazeler Zonguldak’a gönderildi

Baba ve kızının cenazeleri, morgdan alınarak evlerinin önüne getirildi. Cenazeler, helallik alınması ve duaların edilmesinin peşi sıra defnedilmek için Zonguldak’a gönderildi. Anne Songül Kansuz’un ise durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Olayla ait sormaca sürüyor.

Share: