Zinde sporcudan dünya üçüncülüğü başarısı

Bitlisli Milli Sportmen Heyecan Ferişte Korkmaz, Malezya’nın Kuala Lumpur kentinde gerçekleştirilen Çoluk Çocuk Dünya Muaythai Şampiyonasında acun üçüncüsü oldu.

Daha öncesinde Türkiye Muaythai Federasyonu yoluyla planlı ‘Muaythai Gençler Türkiye Şampiyonasında birincilik elde ederek kentte şampiyona gururu yaşatan Milli Sporcu Heyecan Ferişte Korkmaz, bu misil da milli aynı başarıya imza attı. Milli takımla birlikte ülkemizi temsilen Gençler Dünya Muaythai Şampiyonasına katılarak kadınlar 45 kilogram kategorisinde dünya üçüncülü elde ederek tunç madalya kazandı. yoğun elde ettiği başarılarla hem ülkemize hem de Bitlis’e başarı gururları yaşatan genç sporcunun eskimemiş hedefleri ise dünya ve Avrupa şampiyonluğu.

Şampiyona sonrası Bitlis’in Tatvan ilçesine dönen dinç sporcu, sevincini Türkiye Muaythai Federasyonu Doğu Rum Toprak Icra Yerleşmiş Başkanı Bilal Adabağ ile paylaştı. Genç sporcuyu Antrenörü Ömer Misyon ve Milli Sporcu Mehmet Dik ile gelişigüzel Tatvan Tecim ve Sanayi Odasındaki makamında ağırlayan Bilal Adabağ, tendürüst sporcuya yaşattığı kurum ve elde ettiği başarılardan çevre tebrik ve sükse dileklerini iletti.

Elde ettiği başarıdan ötürü taze sporcuyu ödüllendiren Adabağ, başarıdaki katkılarından ekolojik ortam dahi Antrenörü Ömer Murat’a teşekkürlerini iletti. Sporcuların elde ettiği değme başarıda aynı yol daha gururlandıklarını tamlayan Milli Bando Antrenörü Ömer Meram, sağlanan destek ve katkılarla bu başarıların arttığına özen çekerek, başarıda katkısı bulunan herkese teşekkürleri iletti.

Elde ettiği başarıdan dolayı mutlu olduğunu anlatım fail Milli Sportmen Özlem Melek Korkmaz üstelik, yeni hedefinin acun ve Avrupa şampiyonluğu olduğunu belirtti. Vuzuh vermeden hazırlık çalışmalarına başlayacağını kaydeden Korkmaz, “Bu yıl Türkiye şampiyonluğu ve acun üçüncülüğü kadar birçok başarılar elde ettim. Hedefim acun ve Avrupa şampiyonluklarıydı ama bu yıldız olmadı. İnşallah artık çalışarak önümüzdeki yıl bu hedeflerime ulaşmak istiyorum. Buna olan inancım bile yekpare. Bu vasıta ile Antrenörüm Ömer Hedef hocamız ilkin görünmek amacıyla bu başarıları elde etmemde katkısı bulunan herkese çok çok teşekkürname ediyorum” diye niteleyerek konuştu. – BİTLİS

Share: