Müjdeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan verecek! Icra Vekili Maksat Kurum’dan sosyal basamak açıklaması geldi

Mekân, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Meram Gurur, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi eliyle yapımı bitmeme fail Şehitkamil ilçesi Taşlıca Mahallesi’ndeki Büyükşehir Sanayi ve Uran Merkezi’nde (BÜSEM) incelemelerde bulundu.

“ERDOĞAN, YAKIN ZAMANDA YENİ BİR MÜJDE VERECEK”

İnceleme sonrası açıklamalarda kâin Icra Vekili Hedef Kurum, kırıcı toplumsal hane talebi karşısında Cumhuriyet tarihinin arz nazik toplumsal konutlarını yaptıklarını söyleyerek mümasil zamanda Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın toplumsal göz sorunu ile ilgili eskimemiş aynı beşaret vereceğini duyurdu. Nazır Çalım, Eylül ayı itibariyle eskimemiş bire bir göz atılımının başlayacağını dahi tabir ederek, “Içtimai Bölük talebi, bugüne kadar belki Cumhuriyet tarihinin arz iri toplumsal konutlarını yaptık. Yapmaya devam ediyoruz. İnşallah Allah’ın izniyle zaman akşam detaylarını vereceğimiz, Ilkgüz ayında Cumhurbaşkanımızın Gaziantep’imizde tamlık Türkiye’mizle paylaşacağı tıpkısı projeyi sunacağız. Bu proje Cumhuriyet Altını tarihinin sunma şişman toplumsal basamak projesi olacak. Bu çerçevede Gaziantepli kardeşim burada çalışan esnafım çabucak sunma mümasil alanda barınma ihtiyacını giderecekler” dedi.

SANAYİ SİTESİ PROJESİ

Ağustos ayında Türkiye genelinde yıpranmamış tıpkı endüstri sitesi projesi zar edeceklerini dahi açıklayan Nazır Murat Çekicilik, “Daha huzurlu bire bir şekilde üretimini yapacak. Şehrin ortamında eksik endüstri alanlarını şehrin dışına çıkarıyoruz. Yeniden Ağustos ayında kamu Türkiye’bile ilan edeceğimiz uran sitesi projemiz olacak. İşte gerçekte örneğini burada yaptığımız BÜSEM arazisi kaynak arazisiydi. Atıl aynı araziydi. Bu arazide şehremaneti başkanımız, valimiz ve milletvekillerimiz emsal bire bir mesai yaptı. Bize, bu kaynak arazisinin akıllıca bedellerle verilmesi rica edildi. Biz dahi burada 150 bin kardeşimizi istihdam edecekseniz bu araziyi sizlere akıllıca şartlarda tahsisini yaparız’ dedik ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesine tahsisini yaptık” ifadelerini kullandı.

FATMA ŞAHİN’İN AÇIKLAMALARI

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise Cumhuriyetin 100. yılında dünyanın onuncu ekonomisi olma hedefine ilerleyen Türkiye’nin bu hedefine arz yakışır, genişlik yakın şehrin Gaziantep olduğunu dile getirdi. Mecnunca, “Biz büyükşehir olarak, genel sekreterimiz, ilgili belediye başkanlarımız, bugün Şahinbey, Şehitkamil, Nizip belediye başkanlarımız burada sistem yerli kalkınmanın mimarı. 94’dahi İstanbul’da Cumhurbaşkanımızın attığı yavru, Gaziantep’te iri evcil ormana dönüşmüştür, kalkınmaya dönüşmüştür. Bunu gelişigüzel başarmanın gücü kuvveti üzere herhangi bir birinize teşekkürname ediyor. Buradaki çaycısından işçisine inşaatçısına burada ayrımsız düzentileme var, burada bire bir mücahede var karşı teri var biz iştirakçi memleketiyiz. İşçimiz mutluysa, siz mutluysanız tığ mutluyuz birlikte başaracağız. Gaziantep modelini ayrımsız yengi modeline, bir Türkiye modeline, tıpkı dünya modeline alay malay dönüştüreceğiz” diyerek konuştu.Share: