İzmir’de, MHP İlçe Başkanını Tutuklatan Savcı ve Bilge Eşinin Siverek’e Sürüldüğü İddia Edildi.

CHP İzmir İl Başkanı Bahir Yücel, bir davada olay çıkaran MHP Karaburun İlçe Başkanı Erkan Dikkat’i tutuklaması istemiyle bekçi hakimliğe sevk fail Karaburun Cumhuriyet Savcısı Muhammet Miraç Yılmaz ve eşi olan Karaburun Esas Ceza Mahkemesi hakimi Cansu Müessis Yılmaz’ın gece yarısı kararnamesiyle Şanlıurfa Siverek’e sürüldüğü iddiasını gündeme getirdi. Yücel, “Şayet doğruysa; adaleti sağlayıcı, yasaları uygulayan hakimleri, Cumhuriyet Altını savcılarını görevlerini yaptıkları amacıyla tecziye etmek hangi vicdana, ne yasaya uyar? Adaletin sağlanması, iktidar ortağınızın memnuniyetinden daha mı birkaç değerli” dedi.

İddiaya bakarak; İzmir’in Karaburun ilçesinde Meryem K. ve Sinan K. arasındaki boşanma davasında çarpışma imdi. Sinan K.’ya bindi amacıyla Karaburun Adliyesi önüne gelen MHP İlçe Başkanı Erkan Dikkat ve beraberindekilerin, Meryem K. ve yakınları ile tanık gösterdiği kişilere saldırdığı ati sürüldü. Polise direndiği, bilge ve savcıyı zılgıt ettiği tamlanan MHP İlçe Başkanı Erkan Özen tutuklandı. Ilgi’in tutukluluğa itirazı da Karaburun Asliye Ceza Mahkemesi’nce reddedildi.

Ardından, MHP’li Dikkat’i tutuklanması istemiyle nöbetçi hakimliğe irsal fail Karaburun Cumhuriyet Savcısı Muhammet Miraç Yılmayan ve eşi olan Karaburun Esas Ceza Mahkemesi hakimi Cansu Kurucu Yılmayan’ın şaşırtı bire bir şekilde tayini çıktı. Karaburun’a daha biraz ay ilk atanan savcı Yılmayan ve eşi bilge Cansu Müessis Yılmaz, Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde görevlendirildi.

Sosyal medya hesabından Doğruluk Bakanı Bekir Bozdağ’ı etiketleyerek bire bir paylaşım fail CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, bu atamaya tepki gösterdi. Yücel, şunları kaydetti:

“Karaburun Adliyesi’nde aynı davada fenomen çıkaran MHP Karaburun İlçe Başkanı E.Ö.’yü tutuklamaya sevk eden C. Savcısı ve eşi asliye ukubet hakiminin akşam yarısı kararnamesiyle Siverek’e sürüldüğü ve bugün Karaburun Adliyesi’nde duruşmaların yapılamadığı bilgisi akıllıcasına mu? Şayet doğruysa; adaleti sağlayan, yasaları uygulayan hakimleri, Cumhuriyet Altını savcılarını görevlerini yaptıkları amacıyla cezalandırmak hangi vicdana, hangi yasaya uyar? Adaletin sağlanması, kudret ortağınızın memnuniyetinden daha mı az değerli?”

Share: